Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
vetex997

Szaman SMOK co i jak?

Recommended Posts

Witam. 
Zacząłęm grać szamanem smokiem i zaczalem isc w skille  Strzelający smok-->>Pomoc smoka -->> Smoczy skowyt 
Będę grał głownie tylko pod exp/drop. 
Pytanie moje brzmi co powinienem założyć na 30lvl? Dzwonek czy wachlarz? Wieksze srednie czy wieksze obrazenia umiejętnośći? jakich bonow szukac na takiego szamana? 
Wybaczcie ale jestem swierzy w takie giereczki. 
Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi
Pozdrawiam

Exp i drop to przede wszystkim Buffy, więc nie rozumiem rozdania skilli. Powinno być Pomoc - błogo - skowyt - strzelak. Oczywiście antyk ze śr, skup się na hitach. Z Bonow szukaj inteligencji gdzie się da 

• Like 1

Zależy Ci na buffach aby się na spotach utrzymać.

Wachlarz jak bijesz bez konia ale Tobie w tym momencie zależy na dzwonku jak wspomniał kolega wyżej.

Jakieś itemy z hp też nie zaszkodzą.

Skoro jestes nowy w tej gierce to szaman jest złym wyborem na początek, najlepiej zrobic wojownika lub sure. 

Co do grania sollo smokiem bez dropów to jest to nieopłacalne na tym serwerze ale jak już to:

pomoc->błogo->skowyt 

staty int->wit

na początek eq z hp i dzwonek na 30 antyk z śr (um są pod pvp) 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zatem zrobię jak radzicie Pomoc Błogo Skowyt. 

Dnia 25.03.2020 o 12:07, DaMeD-Damian napisał:

Skoro jestes nowy w tej gierce to szaman jest złym wyborem na początek, najlepiej zrobic wojownika lub sure. 

Co do grania sollo smokiem bez dropów to jest to nieopłacalne na tym serwerze ale jak już to:

pomoc->błogo->skowyt 

staty int->wit

na początek eq z hp i dzwonek na 30 antyk z śr (um są pod pvp) 

Głupie gadanie że Szaman się nie opłaca, osobiście od początku gram Szaman Heller, żadnych dodatkowych dropków, od paru tygodniu bez problemu zbijam metki w lesie 85-90 i widuje nawet kilka samodzielnych szamanek, więc gra nim jak najbardziej się opłaca, jest trudniej ale na pewno ciekawiej niż jakiś WP czy Body. 

Hej, życzę powodzenia na wstępie, bo osobiście uważam, że granie szamanem solo to wielki wyczyn! Zwłaszcza jeśli nie masz zbytniego doświadczenia.

Generalnie, na czym powinieneś się skupić, to rozwój skilli, tak abyś otrzymywał jak największy % z buffów. Bo nawet zadając mniejsze obrażenia - liczysz na to, że krytyk będzie wchodził dość często, co automatycznie podwaja obrażenia. Pomoc smoka i błogosławieństwo wbite na M na 35lvlu, później kwestia osobista - ja polecałabym skowyt, bo zadaje najlepsze obrażenia obszarowe.

Od 30lvla TYLKO antyczny dzwon, wachlarze są "podobno" do pvp  (kwestia porównania wartości magicznego ataku), jednak ja grając sto lat temu, zawsze wybierałam dzwonek - z wachlarzem czułam się jak ninja z mieczem - ciężki, spowolniony słoń 😪 Wiadomo - im większy % średnich, tym lepiej. Myślę, że poniżej 30% nie masz co szukać. Od tego lvla będziesz już na Dolinie orków, więc jeśli masz możliwość, to zainwestuj w 20% na orki (np. w branzie, hełmie, broni jeśli się uda). Standardowe złote kolczyki na 22lvl z INT, które później zamienisz na białe złoto (ale to dopiero na 42lvlu). HP też się przyda - np. w butach, zbroi. 

Powolutku sam będziesz poznawać techniki grania szamanami, polecam pogrzebać trochę i poczytać poradniki prowadzenia takiej postaci, bo można się super bawić z szamanem, wystarczy wiedza i duże pokłady cierpliwości. Powodzenia!

• Like 1

Mój ziomek z gildii na pierwszą postać wziął smoka, dobija 80lvl właśnie i jakoś radę daje nawet bez dropa żadnego. 🙂 

Głowiłam się nad tym tematem jakiś czas... i zamieniłam ninję dagger na smoka właśnie - więc powodzenia dla mnie również 🤣

Autorze tematu - daj znać za jakiś czas jak Ci idzie...