Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Slavissimo

Dungeon Zatoka Orków

Recommended Posts

Proponuję powrót do dropu zmianek sprzed aktualizacji z 25 czerwca. Żeby wejść do dunga trzeba wydać 4 przepy (około 8kk), jeden dung zajmuje około 15 minut, z którego leci 25 zmianek, w tym na 35 lvl na jednego dunga leci około 10 setek (5kk) i full odpałów (kolejne 3kk), a małż leci raz na 3-4 dungi, no może fartem raz na 2 dungi. W tym wypadku na dunga już się nie opłaca chodzić, bo w 15 minut (czas jednego dunga), w lesie leci tyle samo zmianek, jak nie więcej + kilka rad, egzo i nawet jakiś kamyk, bez używania setek, full odpałów i przepustek. 🙂

Do tego dochodzi ciągle spadająca cena zmianek, która dochodzi już do około 1kk od szt. 

Przed aktualizacją było to najlepsze miejsce do dropu zmianek mając 35lvl z jednego metka/kryształu których jest razem 25 sztuk leciało po 1-2 zmianki a tak być nie powinno. Jeżeli teraz w ciągu 15 min. na red lesie jest lepszy drop to uważam że jest to w porządku. Pamiętajmy że to dung z przedziału 35-55, dla innych przedziałów są/będą inne dungi 

• Like 4

No jak uważasz. W godzinę w dungu mam 100 zmianek i 2 małże, wydając przy tym 50kk na wejście i 30kk na odpały. W godzinę na Dolince mam 100 zmianek, 20 egzo, 20 fasolek, 5 kamyków, 5 aur i 3 ogony węża + bez przepustek i odpałów. Naprawdę bardzo się opłaca robić te dungi. ❤️

Ja tu widze takie rozwiazanie. W mojej ocenie Rain jak i Slavissimo macie racje. Rain ma racje z tym, ze na wyzszym lvl zarobek powinien byc lepszy a Slavissimo z tym, ze dungi sa nieoplacalne. Nalezaloby ustawic zarobek z metinow pod dolina lekko gorszy niz zarobek z dunga aby metiny byly alternatywa, ktora wybieraloby sie w pewnych sytuacjach. To samo nalezy zrobic na wyzszych lvl, dungi nie powinny byc gorszym zarobkiem niz metiny poniewaz dungi wymagaja wiecej wysilku i skupienia niz takie metiny, wysilek i skupienie powinien byc nagradzany wieksza zaplata. Z metinow powinno zarabiac sie lekko gorzej na kazdym etapie gry. Zarobek rowniez powinien skalowac sie jednostajnie z wbijanym poziomiem. 75 lvl powinien znaczeni wiecej zarabaic niz jakis 35 lvl ktory bije metiny, znaczeni ale nie na tyle, zeby priorytetem stalo sie wbijanie 75 lvl bo nizej nic sie nie zarabia. Nie jest to najlatwiejsze do zrobioenia ale na prawde da sie. Wierze, ze jeszcze naprawicie gospodarke na serwerze ale na ten moment, siedlisko plagi jest useless, orkowy z tego co widze tez jest useless (chociaz nie bylem, wypowiadam sie na podstawie opini innych takze bierzcie to z dystansem), azreal i dt juz jest na dobrej drodze, azrael juz moglby w mojej opini nawet zostac jednak z niebieskiej smierci drop powinien juz zostac lekko ulepszony. To tyle z mojej strony, zmiencie cos bo jest lipa, serio

• Like 1

Ale drop z dungu prawdopodobnie był zmniejszony przez skarżących się początkujących graczy, którzy nie dawali rady w dungu i muszą jeździć po Dolince. Dlatego dodatkowe zmniejszenie dropu z Dolinki jeszcze bardziej wkurzy początkujących graczy bo Ci już wcale nie będą mieli gdzie się fajnie dorobić. 😞

Jesli dodawany jest dung na przedzialach niskolevelowych dung powinien byc trudny poniewaz jest to serwer hard. Dlatego zarobek powinien byc tez lepszy od metinow poniewaz metina zbic moze kazdy ale niebieska smierc czy koncowego bosa na pladze juz nie kazdy zbije poniewaz ja na 76 lvl z eq dosyc dobrym musialem uzywac setek czy potek na 100hp a na metinach w red lesie nie trace zupelnie hp.

Jeśli nie kalkuluje Ci się chodzenie na dunga to tego nie rób... Wprowadzane są nowe lokalizacje, żeby gracze mieli wybór gdzie chcą dropić. Przed aktualizacją na 35 lvlu na orkach zarobek był przesadzony. Administracja próbuje z każdą następną aktualizacją coś zmienić, żeby było dobrze, ale wszyscy narzekają. Nie da się zbilansować dropu tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Ludzie znajdźcie w sobie trochę wyrozumiałości - nie da się od razu ustawić całości idealnie. To musi być metoda prób i błędów... Dążąc do tego, jak powinien drop wyglądać w teorii - im wyższy lvl tym lepszy zarobek, potrzeba czasu i testów. Do nas - graczy - należy zgłaszanie uwag i pomysłów, a potem czekanie na następne poprawki. 

Kilka osób krzyczy o poprawie dropu zmianek na dungach i bossach, jednocześnie pod innym postem narzekając na "upadającą gospodarkę" na podstawie ceny zmianek na poziomie 1kk - naprawdę... ? Chcecie żeby była możliwość dropienia 200 zmianek w 10 minut i jeszcze żeby kosztowały po 2kk. To przecież oczywiste, że im więcej zmianek będzie dropiło tym będą tańsze. Naprawdę ręce opadają.

Chyba mamy inne pojecie o gospdarce serwera i o systemie dungow. Oprocz tego ja na przyklad wrecz przeciwinie pisalem, ze gospodarka nie powinna byc opierana na zmiankach, powinno byc dodane wiecej przedmiotow, zeby wszystko rozlozylo sie na kilka przedmiotow a nie na jeden. Takze to akurat mnie sie nie tyczy jesli zwracales sie do mnie. Po drugie oczywiscie, ze jest to kwestia prob i bledow tylko, ze mam wrazenie, ze siedlisko plagi nawet nei zostalo poddane kwestii prob bo wydaje mi sie nierealne zeby nikt nie zauwazyl, ze w 45 minut zarabia sie 30kk na trudnym dungu.

Jabarkas dałem propozycję, Rain ją rozważył negatywnie, koniec tematu. Dałem mu tylko jeszcze porównanie jak to wygląda w Dolince, w której dropią słabsi gracze narzekający na Dunga. Dung po prostu jest teraz nieopłacalny, wydajesz na dwa wejścia 25kk i masz z tego 50-60kk (25-35kk profitu), gdzie w Dolince nic nie wydajesz i masz w ten czas dwóch robionych dungów 60-80kk profitu. 🙂 I w tym właśnie dochodzi poziom trudności dunga, właśnie to co pisał Covid19, że sam wysiłek jego ukończenia powinien być lepiej nagrodzony niż latanie po Dolince po metkach i zbieranie dwóch itemków co nie wymaga wcale wysiłku. 😄

• Like 1

A jeżeli został już zmniejszony drop w dungu o prawie połowę to można by było zmniejszyć siłę i hp mobów i hp metków o prawie połowę, żeby robić tak to dunga 2x szybciej. 🙂

Zgadzam się, że dungi powinny dawać większy zarobiek niż metiny. Ale pamiętajcie też o tym co Rain napisał - jest do dung dla poziomów 35-55. Próbowaliście przechodzić go na poziomie 55? Może wtedy zarobek jest lepszy... 😉 Jeśli się mylę  to wyprowadźcie mnie z błędu, ale myślę, że poziom 35 nie powinien być tym uniwersalnym, którym można zarabiać krocie na wszystkich metinach, bossach i dungach 🙂 Dropki około 35 zwykle służyły do latania po m2, Ci lepsi mogli sobie pozwolić na metki w dolinie 😉

To co proponujecie wydaje mi się, że prowadzi do sytuacji: każdy ma 35 poziom, bo po co większy skoro tu zarobek jest nalepszy. Kilka osób wbiło 75 na wyższe dungi i ripa. Postacie z wyższymi lvlami służą tylko do pvp

Na 55 lvl drop w dungu jest ogólnie połowę mniejszy niż na 35, dlatego pewnie leci z 12-15 zmianek.

Slavissimo +1... skoro drop zmianek w dungu został zmniejszony, to i siła bossa powinna być zmniejszona na tyle, żeby nie korzystać z setek. Bo to w końcu dung dla początkujących graczy, którzy nie mają setek prawda?

• Like 1

Polecam rozważyć jeszcze raz moją propozycję ponieważ od wczoraj rano do teraz widziałem tylko raz, jak ktoś skończył dunga, a jestem w grze prawie przez cały ten czas. 😄

Nie doprowadzajmy do tego by 35 lvl byl krolem tego serwera... Wysoki lvl wysoki zarobek.. Niski lvl niestety ale zarabianie powiino byc mniejsze

• Like 2

Ale jaki jest sens tego dunga, jak nikt na niego nie chodzi bo sie nie opłaca? Kto tu mówi o tym, żeby 35 najlepiej zarabiały? XD

Ponawiam propozycję. Właśnie otrzymałem 19 zmianek, 6 dodań i 1 radę za 4 przepy, 10 setek i full odpały, to już nie jest śmieszne. 🙂