Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
BuLL

Opinie, propozycje, ogólnie o serwerze

Recommended Posts

Witam, niedługo zakończy się pierwszy miesiąc serwera, wszystko się stabilizuje, serwer został dopracowany pod wieloma względami, choć zdajemy sobie sprawę, że nadal czeka nas wiele pracy przy dalszych zmianach.

Z tej właśnie okazji chciałem się Was spytać tak ogólnie co sądzicie o serwerze, jak oceniacie pierwszy miesiąc?
Dodatkowo chętnie poczytam o tym co Wam się na serwerze podoba, co nie, co byście zmienili, czy macie jakieś propozycje przyszłych zmian?
Jak widzicie dalszy rozwój serwera oraz jak oceniacie pracę Administracji oraz GM'ów?

Odnośnie Teamu dodam jeszcze, że aktywnie poszukujemy nowych członków na stanowiska GM, Tutor, aby sprostać rosnącej ilości graczy, chcemy, żeby zawsze na serwerze był ktoś kto będzie w stanie pomóc nowym graczom, lub przy jakichś problemach z grą, dlatego zapraszam Was do pisania podań (najlepiej na stanowisko Tutor, jest to najlepsza szansa, aby potem zostać GM'em, jeśli sprawdzicie się na tym stanowisku).

Cały czas aktywnie pracujemy nad reklamą, ale chętnie przyjmiemy od Was propozycje na dodatkowe sposoby reklamy.
Co do reklamy dodam, że najlepszą reklamą są zadowoleni z serwera gracze, a jestem pewien, że znajdą się tacy.
Jeśli macie chwilę czasu i odrobinę chęci to prezentacja serwera jest wrzucona w wiele miejsc, dodanie komentarza o tym co sądzicie o serwerze w takie miejsca także będzie pomocne przy promowaniu serwera.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

• Like 3

Oceniam bardzo pozytywnie, miło jest poczuć stary klimat metina w 2019 roku, który jest wypełniony mnóstwerm serwerów medium/easy, które są nafaszerowane "bonusami" typu alchemia, szarfy, umiejętności pasywne, etc. Osobiście na + i mam nadzieje że serwer wraz z czasem zachowa swój unikalny klimat starego PL ;D

• Dzięki! 2

Ja osobiście jestem zadowolony,zadowolony z ludzi którzy są w teamie i zapierdzielają aż miło. ?

Jedynie żal mi [TuT"orów] Którzy dostali stanowisko a się nie pokazują ,mianowicie mam na myśli wszystkich prócz "Device i Kurak i Virusa ? Bo oni kurat są każdego dnia.

Co do stanowiska GM? Cóż,tutaj mi ciężko się wyrazić bo widzę tylko naszą kochaną Natalie która,no nwm jak się wyrazić. No sprawia się doskonale.

Moderatorzy Forum? Ja odszedłem bez słowa,czego żałuję,Inevix? Powinien zostać Administratorem forum. Taki avans na święta,Cóż mam dopisać? Pracowałem z nim wiem jakim-

-Jest Człowiekiem,i naprawdę godny polecenia chłopaczek który zasługuje na avans.

Administracja GA? Hmm,co prawda miałem wcześniej złe zdanie. Do póki nie zrozumiałem że Rain zapierdziela przy serwerze Dzień i noc,śpiąc przy tym po 4h dziennie.

Dlatego znami go tyle nie ma,za co doceniam i szanuję,co do BuLL'a dobry człowiek i Administrator,codziennie na forum jak i w grze,każdemu pomaga,wyjaśnia problem jak tylko może.

Co do samego serwera,no tutaj niczego nie brakuje,prócz Aktywnych GM'ów którzy zajeli by się botami,czy pomocą dla graczy od rana chociaż do południa.

Tak,tak naprawdę to jedynie same + Więcej nic dodać nic ująć. Pozdrawiam.

Server jest spoko, stary pl wrócił i na takim sie gra najlepiej, oby tak dalej.

Co do zmian:

-Jakis dungeon z losowa perła+metalem+ja wiem z 30zmianek, nawet jesli boss byłby trudny na tyle że samemu niebyłby do ubicia to ciekawa alternatywa do dropu pereł,  których już jest nie wiele, a w sumie aż tak wiele osób nie ma jeszcze tego 70+ gdzie używa ich do ulepszania, wiadomo że fishbotów nie chcemy, a małże to główne zródło pereł i nie zależnie czy był by to np azrael na którego najpierw trzeba zrobić ripera na zasuszone, czy boss który respi się co ileś godzin jak wróżka w grocie (w sumie to było by ciekawe-rywalizacja gildyjna o danego bossa)

-Zmiana dropu w czerwonym lesie? Być może dodanie rad/egzo do dropu w lesie. Nie wiem ile to czasu zajmie, jednak coraz wiecej ludzi krąży po red lesie w poszukiwaniu metinów, obawiam się że główny dochód z tamtych metków niedługo się skończy, im wiecej ludzi w lesie tym mniej bodzi potrzeba na rynku, bo kto kupi jak sobie może wydropić, a zmianki? ich nigdy za wiele wiec raczej na takich lv rzadko się je sprzedaje. 

Podsumowując:

Przyjdzie taki dzień że 75+ zostaną bez zarobku jeśli moja powyższa ocena sytuacji dojdzie do skutku czyli multum 70+ w lesie, dungeon na perly zmianki+mozliwość dropu rad egzo dała by przyszłość dalszemu dropieniu na 75+

• Like 1

Wydaje mi się że administracja działa na zadowalającym poziomie. A co do zmian chętnie zobaczyłbym coś co premiowało by mało używane klasy takie jak ninja czy szaman(buffki się nie liczą...po za tym skutecznie wypierają main szamanów a ninja no cóż -pelerynki) bo na prawdę jest ich zaledwie garstka na serwerze ;/ A także aby pozbyć się nadmiarów yang na serwerze opłaty za teleportacje zależnie od lokacji(rosnącą do lvl) .Co do gildii to zyski z kowali są maluteńkie(mam kowala na własność) i raczej inne gildie tez nie będą się palić do stawiania alchemików co za tym idzie rozwój górnictwa na serwerze nie istnieje..

Administracja jest ogarnięta nie trzeba czekać długo na odpowiedź I pomoc.

Co do propozycji to jakiś dungeon żeby robić w kilka osób i połączyć siły(drop to perły I zmianki plus ciezko dostepne ulepy, magiczne kamyki)

Może jakieś nowe przedmioty które nie zmienią znacząco balansu gry typu np helm na 60 z blokiem ciosu.

O małej dostępności pereł już wspominał poprzednik.

Ulepszanie przedmiotów jest jakieś zbugowane albo te procenty nie odzwierciedlają rzeczywistości bo jak pisze 80% na ulepszenie to spodziewam się że ulepszy koło 8 razy na 10. Na około 20 bojowych na +4 weszło może ze 2 większość spalili na +2 +3.

Pomysł na walkę botami postawić więcej silnych mobów które nie będą agresywne ale będą posiadały bardzo duża ilość HP, w konsekwencji bot zmarnuje na niego dużo czasu albo go nie zabije wcale.

Pomysł na walkę z fishbotami to zrobić tylko jeden spot do łowienia ryb GM będzie mógł w chwilę skontrolować graczy I nie będzie musiał biegać po całej mapie. 

Przede wszystkim ogromny szacuneczek dla administracji za sam projekt i pomysł postawienia serwera klasycznego bez groty oraz dobre prowadzenie, kontakt super, aktualizacje i dużo pracy, to widać. Co do tego co znajduje się na serwerze, ja akurat czegoś takiego szukałem, więc moim zdaniem nie potrzeba wielkich zmian. Drop pereł z małży przypomina stare czasy i nie jest tak tragiczny(ew. można by kilka % na perły dorzucić), żeby nie dało się zrobić eq, a o to chodzi żeby trzeba było się trochę postarać. Co do rozwoju serwerze w sensie poziomowym/ekwipunkowym, byłbym za tym, żeby zostało tak jak jest, a nowości widziałbym bardziej w formie czegoś w rodzaju cyklicznych eventów tematycznych, serii misji fabularnych itp. Nie wiem czy się nie mylę, ale @BuLL chyba kiedyś napisał, że widzi rozwój serwera inaczej niż przez zwiększanie maksymalnego poziomu. Myślę podobnie, ale to tylko moje zdanie. Jeszcze raz szacun i dzięki za fajny serwer ?

• Like 1

Admini ogarnięci, widać że zależy in na serwerze.

Na początku jakieś tam zgrzyty była ale chyba teraz w Teamie są osoby które naprawdę wiedzą co jest 5.

Co do serwera, wielu gada że serwer w takim stylu nie ma prawa bytu a tu bum, zatkało troszkę tępych łbów i serwer ma się dobrze.

Co do rozgrywki to na ten moment chyba nikt nie może narzekać, Ciekawi mnie tylko co w planach ma Administracji bo dość spora grupka graczy ma lvl 75+ a wiadomo że po wbiciu tego lvl już nie wiele jest do roboty i po niewielu mapach można latać i zarabiać. Mam nadzieję że Admini mają jakiś fajny plan na serwer i nwm(dodadzą jakiś fajny dung ale nie taki przesadny jak na jakiś easy serwerach lub wzbogacą grę o jakieś misje które nie byłyby jakimiś łatwymi misjami a dzięki tym misjom można by było otrzymywać jakieś fajne bonusy do postaci czy coś w tym stylu.) Można by też jakoś urozmaicić bitki gildii czy to przez jakieś nagrody za wojenki czy coś w tym stylu.

Jak na ten moment to tyle co mi przychodzi do głowy.

Z mojej strony życzę zarówno Administracji jak i serwerowi jak najlepiej! ?

5!

Tak! Super Serwer! Gra się obłędnie, po długich latach w końcu czuć ten klimat. Do tego super pomocna administracja.

Niestety jak dobrze wiemy serwery typu hard nie cieszą się dużą popularnością i bez dobrej reklamy samą jakością rozgrywki ciężko będzie utrzymać graczy. Dlatego prośba do administracji, aby duże zasoby energii(i inne zasoby :D) poświęcili na reklamę.

Zgadzam się z jednym z poprzedników, że procenty przy ulepszeniach wydają się mocno mylne. Myślę, że sprawa do weryfikacji, Poza tym mam wrażenie, że serwer nie działa najszybciej np. przy teleportacji długo przenosi oraz zdarzają się kick'i z gry.

Takie moje drobne spostrzeżenia, albo może bardziej obawy. Tak czy siak to idzie w dobrą stronę!

• Like 2

Serwer super klimat starego dobrego metka proponuję dodać grote wygnancow z wróżka generałami oraz smokiem co spowoduje spoko zarobek dla lvl 75 + oraz powróci fajny klimacik zadymek i tyrania się o te bossy. Myślę że dodanie groty nie zepsuje klimatu tego serwera a będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla starych wyjadaczy.  Smok oczywiście silny żeby wbijać gildiami na niego. 

Dnia 25.12.2019 o 12:09, Adamek napisał:

Serwer super klimat starego dobrego metka proponuję dodać grote wygnancow z wróżka generałami oraz smokiem co spowoduje spoko zarobek dla lvl 75 + oraz powróci fajny klimacik zadymek i tyrania się o te bossy. Myślę że dodanie groty nie zepsuje klimatu tego serwera a będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla starych wyjadaczy.  Smok oczywiście silny żeby wbijać gildiami na niego. 

A ja myślę, że wprowadzenie groty całkowicie zmieni klimat. Sama tylko grota v1 powoduje, że stalki stają się znacznie bardziej dostępne. Do tego bronie na 65lvl i zbroje 61 lvl lecą +6, więc za chwile nawet taka +9 stanie się po prostu pospolita (tak jak to miało miejsce na początku gry wprowadzono grotę). Do tego truta nie będzie już przedmiotem unikalnym. Będzie można ją zdobyć łatwiej niż FMSa. A co do zarobku... Genialny pomysł! Już widzę tę hiperinflację po tym jak z groty będzie się wynosić złom za ponad 2kk od szt. u handlary xD, + ofc. wydropione yangi.

Czego mi brakuje?

1. Regularnego włączania i wyłączania nocy ;).

2. Wojen gildii ;(. Kompletnie ich nie widzę tutaj.

Można to zmienić oczywiście truta mozr lecieć tylko z DT chodzi mi bardziej o tworzenie gildii wypadów gildia i obstawianie bossów żeby można było robić coś razem oraz o zadymki robienie eq pvp oraz wojny gildii. Bo obecnie o stawiasz sobie sam bossy i biegasz po lesie bijąc metki a nawet wprowadzenie niebianke i trytona pochłonie yang które wydropisz w grocie. Jeśli administracja dobrze to zbilansuje to yang będziesz zarabiał i odrazu wydawał. Jest ciężko i ma być ciężko to hard stary pl też nie chce żeby zrobić top postać w miesiąc i emigrowac z serwera wystarczy dobry bilans i myślę że będzie git. 

Wszystko spoko grota wiadomo no ale kurcze nie teraz. Dajcie się jeszcze trochę nacieszyć tym co jest teraz. Imo na wszystko przyjdzie czas

Jest jakiś pomysł na fishboty? I osoby latające przez ściany w red lesie? Rozwiazac to co się dzieje na rynku? Już coraz więcej osób rezygnuje z gry 

• Like 1

23 godziny temu, Rastaman190495 napisał:

Jest jakiś pomysł na fishboty? I osoby latające przez ściany w red lesie? Rozwiazac to co się dzieje na rynku? Już coraz więcej osób rezygnuje z gry 

Chyba wiem kogo masz na myśli, nagrania nic nie dały jak narazie

Hej, gram na Gromo około 2 tygodnie i na ten moment gra mi się przyjemnie, bo lubię takie klasyczne serwery.

W trakcie mojej rozgrywki nasunęła mi się pewna refleksja dot. możliwych aktualizacji. Grałam już na bardzo wielu serwerach prywatnych typu medium, hard i kilka lat na globalnych serwerach polskiego Metin2. Rzecz jakiej mi brakuje, to większa rywalizacja pomiędzy graczami. Na PL'u podobała mi się możliwość rywalizacji o np. wróżki, generały w grocie z innymi gildiami, tutaj za bardzo nie ma o co, chyba, że o metki, ale tych i tak jest sporo. ? Według mnie nie zaszkodziłoby dodania aktywności tego typu które zmotywowałyby graczy do wbijania wyższego levela do zarobku i łączenia się naprawdę w sensowne gildie. Jest kilka mocniejszych gildii już na serwerze, myślę, że nie pogardziłyby takimi atrakcjami. 

Moja propozycja jest następująca:

Czerwony Smok lub Niebieska Śmierć

Jak wiadomo, te dwa bossy są wszystkim dobrze znane i kojarzone mocno z pierwszymi ZUO i eventami na polskim metinie. Ja jak byłam małym brzdącem, to aż miałam ciary na plecach kiedy była okazja na takim wydarzeniu zobaczyć prawdziwego, legendarnego Czerwonego Smoka. ? Mógłby zostać dodany np. na Ognistej Ziemii i respić się raz na 24h lub co 12h, albo być respiony przez gildie podobnie jak Bałwany po wykonaniu określonych zadań lub przyniesieniu odpowiednich przedmiotów. Proponowany przeze mnie drop z takiego smoka to np. perły, szansa na bronie 75 lub bronie 65 +6, zbroje na 61 +6 lub hełmy na 41lvl +5 etc. Sugerowałabym się tu dropem podobnym do wróżki, ale takiego smoka docelowo musiałoby bić powyżej 5 osób z bardzo dobrym eq i wysokim levelem.

Niebieska śmierć; możliwość wybrania się na nią po ubiciu określonej liczby Umarłych Rozpruwaczy lub bardzo mała szansa na dropnięcie z Reapera klucza na nią i z niej większa szansa na drop 75, drobna szansa na dropnięcie pereł lub małży albo np. lizaków, ale ona byłaby np. do ubicia w min. 3 osoby. Żeby nie zepsuć rynku, wybrane osoby mogą np. robić taki dungeon max. jeden raz dziennie. Można też zrobić jeszcze mocniejszą, do bicia w pełnym pt. 

To tylko luźne propozycje, wiadomo event świąteczny nie potrwa wiecznie a same bałwany już nie cieszą się takim zainteresowaniem jak na początku. Myślę, że dobrze rozplanowane aktywności poboczne dla wyższych leveli zmotywują graczy do ruszenia się z m2 i nie tylko. ? Do dzisiaj pamiętam kilkugodzinne bitwy o wróżki po wyjściu groty. Na pewno klasyczny metin jest czymś, co wzbudza nostalgie, ale myślę, że oprócz tego może przydać się jeszcze coś czego zabicie da prawdziwą satysfakcje. 

• Like 3
  • Dzięki! 1

Ja poruszę mój problem, mianowicie okropne lagi od momentu logowania po samą grę. Może nie cofa postaci, ale w trakcie bicia albo przy ładowaniu mobów wszystko jest strasznie opóźnione. Mam dobry komputer oraz internet.

• Like 1

1 godzinę temu, Taja napisał:

Ja poruszę mój problem, mianowicie okropne lagi od momentu logowania po samą grę. Może nie cofa postaci, ale w trakcie bicia albo przy ładowaniu mobów wszystko jest strasznie opóźnione. Mam dobry komputer oraz internet.

Racja, od jakiegoś czasu zdarzają się lagi, najczęściej właśnie przy zbijaniu metków/mobów.

7 godzin temu, Taja napisał:

mam to samo

Dodanie dropu na metku Morderstwa w DT jak w piekle byłoby super sprawa ?

7 godzin temu, Joker napisał:

Dodanie dropu na metku Morderstwa w DT jak w piekle byłoby super sprawa ?

Chcesz rozwalić gospodarkę serwera totalnie? Jasne.... Najlepiej. 1metek w tym samym miejscu co 10sec . Może jeszcze autopickup do tego? 

Witam, ja jestem bardzo zadowolony z GROMO i plusik dla założycieli tego servaz że zrobili coś fajnego. Ostatnio coś mnie tchnęło po kilkunastu latach żeby ponownie  zacząć grę w metina i pograłem ostatnio na kilku, ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego "starego metina priv", aż wreszcie natrafiłem na was i kilka dni temu dołączyłem. Jak kolega w/w trochę trudno się gra początkującym, ale kto powiedział że będzie łatwo po to ta gra jest. Jak ktoś chce to da radę. Dzięki i pozdrawiam ?

• Like 2

Witam może by tak zmniejszyć % dropienia kd +4 bo jest ich w chu na rynku i praktycznie nic są warte zawsze by na czymś zarobił.

Jesli nie wprowadzamy kd +5 to rzeczywiście drop kd+4 zmniejszyć nie zaszkodzi. 

Moim zdaniem wprowadzenie mniejszego dropu kd+4 jest bezsensowne. Szczególnie że kto miał tem ma kd’ki w eq. Jest tylu graczy że kd+4 zawsze będzie dużo na runku, jest to zbędne szukanie problemu. Moim zdaniem zbędne i nie potrzebne.