Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
BuLL

Opinie, propozycje, ogólnie o serwerze

Recommended Posts

15 minut temu, Maxbad napisał:

Czyli nie chcesz przebudowy całego systemu dropienia. Ok. Uspokoiłeś mnie. Ale wciąż. Dlaczego postać z 60lvlem ma mieć gorszy drop z metinów merderstwa niż pstać z 79lvlem? 😉

Na samy początku, na pl tak właśnie było. miałeś więcej jak 10 lvl róznicy pomiędzy lvl postaci a metkiem-nie miałeś dropu.

3 minuty temu, lubiegdygram napisał:

Na samy początku, na pl tak właśnie było. miałeś więcej jak 10 lvl róznicy pomiędzy lvl postaci a metkiem-nie miałeś dropu.

Jeszcze raz. Napisałem:

Czyli nie chcesz przebudowy całego systemu dropienia. Ok. Uspokoiłeś mnie. Ale wciąż. Dlaczego postać z 60lvlem ma mieć gorszy drop z metinów merderstwa niż postać z 79lvlem? 

Nie. Taka sytuacja jak opisana powyżej nigdy na PLu nie miała miejsca. 

EDIT: Oczywiście nadal czekam na odpowiedź. Dla ułatwienia pogrubiłem. 

Edited by Maxbad

40 minut temu, Maxbad napisał:

Jeszcze raz. Napisałem:

Czyli nie chcesz przebudowy całego systemu dropienia. Ok. Uspokoiłeś mnie. Ale wciąż. Dlaczego postać z 60lvlem ma mieć gorszy drop z metinów merderstwa niż postać z 79lvlem? 

dlatego, że różnicę masz 10 lvl , a 79 lvl - 9 lvl, dla mnie osobiście powinien być drop + - 5 lvl i tyle w temacie

42 minuty temu, Maxbad napisał:

Jeszcze raz. Napisałem:

a właśnie, że na pl właśnie tak było, chyba nie grałeś, skoro nie wiesz, Tam 50 lvl nie miał dropu w lesie.

Przed chwilą, lubiegdygram napisał:

a właśnie, że na pl właśnie tak było, chyba nie grałeś, skoro nie wiesz, Tam 50 lvl nie miał dropu w lesie.

W 2008/9 miałem woja 67 lvl i nornalnie mi tam leciało ;). Na 50 lvlu nie sprawdzałem.

Nick: Maxbad

Serwer: Gromo

Gildia: Redemption

😉 Chcesz - szukaj i sprawdzaj

3 minuty temu, lubiegdygram napisał:

dlatego, że różnicę masz 10 lvl , a 79 lvl - 9 lvl, dla mnie osobiście powinien być drop + - 5 lvl i tyle w temacie

Skoro dla Ciebie tak powinno być to sądzę, że jest to wystarczający argument za tym, żeby to zmienić. 😉 ...

I nie dubluj postów -.- od tego jest opcja edytuj.

34 minuty temu, Maxbad napisał:

W 2008/9 miałem woja 67 lvl i nornalnie mi tam leciało ;). Na 50 lvlu nie sprawdzałem.

Nick: Maxbad

Serwer: Gromo

Gildia: Redemption

😉 Chcesz - szukaj i sprawdzaj

Skoro dla Ciebie tak powinno być to sądzę, że jest to wystarczający argument za tym, żeby to zmienić. 😉 ...

I nie dubluj postów -.- od tego jest opcja edytuj.

zbyt dużo to na tym PL nie osiągnąłeś. Popatrz na ten drop + - 5 lvl z nieco innej perspektywy. Zakładając, że im wyższy poziom metina, tym lepszy drop, gracz musiałby decydować, czy lepiej bić "słabsze metki" , czy też może expić postać jak najwyżej, miałby przy tym świadomość, że tam wyżej na 100% jest więcej graczy, co spowodowało by większą rywalizację i przymus robienia eq. 

30 minut temu, lubiegdygram napisał:

zbyt dużo to na tym PL nie osiągnąłeś. Popatrz na ten drop + - 5 lvl z nieco innej perspektywy. Zakładając, że im wyższy poziom metina, tym lepszy drop, gracz musiałby decydować, czy lepiej bić "słabsze metki" , czy też może expić postać jak najwyżej, miałby przy tym świadomość, że tam wyżej na 100% jest więcej graczy, co spowodowało by większą rywalizację i przymus robienia eq. 

A kim ty ***** jesteś żeby mi coś takiego insynuować? Jeszcze mi próbujesz swoje chore wizję narzucać. Dać debilowi dostęp do klawiatury...

21 minut temu, Maxbad napisał:

A kim ty ***** jesteś żeby mi coś takiego insynuować? Jeszcze mi próbujesz swoje chore wizję narzucać. Dać debilowi dostęp do klawiatury...

ostrożniej trochę, przebieraj w słowach. Jak już się chwalisz, to chwal się czymś pro, a nie jakimś 70+ lvl. Ja Cię nie obrażam, więc spróbuj i Ty.

Ostrożniej? Bo co? Ponawiam pytanie. Kim ty jesteś żeby mi insynuować brak osiągnięć w jakiejś grze komputerowej? Czy ja cie obrażam? Nie... Byle kogo ja nie obrażam. A trudno jest obrażać kogoś, kto nie ma odwagi nadać sobie nawet własnego nicku na względnie anonimowym forum. Powtarzam. Ja cie jeszcze nie obrażam. Ja cie na razie tylko definiuję. Poza tym obrażanie osoby, którą się gardzi moim zdaniem jest bezcelowe. W dupie cie mam i nie będę już z tobą prowadził jakiejś pseudodysputy, bo po prostu nie ma sensu. Jesteś za głupi w mojej ocenie. 

Konto założone 2 tygodnie temu. Nick poniżej godności. Mniemam jedyny cel jaki miałeś pojawiając się na forum to irytowanie innych i płakanie na rozgrywkę. Dublujesz posty, masz problem z umiejscowieniem znaków interpunkcyjnych czy wielkich liter. Ty po prostu jesteś dla mnie jakimś marnym nastoletnim trollem. I zapomnij o jakimkolwiek szacunku z mojej strony. 

• Haha 1

51 minut temu, Maxbad napisał:

Ostrożniej? Bo co? Ponawiam pytanie. Kim ty jesteś żeby mi insynuować brak osiągnięć w jakiejś grze komputerowej? Czy ja cie obrażam? Nie... Byle kogo ja nie obrażam. A trudno jest obrażać kogoś, kto nie ma odwagi nadać sobie nawet własnego nicku na względnie anonimowym forum. Powtarzam. Ja cie jeszcze nie obrażam. Ja cie na razie tylko definiuję. Poza tym obrażanie osoby, którą się gardzi moim zdaniem jest bezcelowe. W dupie cie mam i nie będę już z tobą prowadził jakiejś pseudodysputy, bo po prostu nie ma sensu. Jesteś za głupi w mojej ocenie. 

Konto założone 2 tygodnie temu. Nick poniżej godności. Mniemam jedyny cel jaki miałeś pojawiając się na forum to irytowanie innych i płakanie na rozgrywkę. Dublujesz posty, masz problem z umiejscowieniem znaków interpunkcyjnych czy wielkich liter. Ty po prostu jesteś dla mnie jakimś marnym nastoletnim trollem. I zapomnij o jakimkolwiek szacunku z mojej strony. 

i vice versa dzieciaku z 79 lvl na pl, zbyt cieńki i słaby jesteś leszczu, by kogoś oceniać. Tyle w temacie. Nawet prawdy nie napiszesz o dropie na PL. Nie wiem czy to z braku wiedzy, czy też z chęci kłamania, by obronić swoje nic nieznaczące sugestie.

• Like 2

Ogólnie to po tej ostatniej aktualizacji robionej na kolanie i poprawianej rynek stał się jeszcze bardziej poroniony niż był xD Na sklepach w m1 kd nawet po 1,5 kk ale co z tego jak zerkniesz na wołaj to ludzie za 200 k sprzedają. Zmianki poleciały strasznie z ceną i na dodatek nikt ich chyba nie skupuje bo zamiast zwiększenia ich dropu dla dużych lvli jak to było zapowiadane to zwiększono ogólnie ich drop xD Chwilę po aktualizacji drop w m2 był taki op że jak ktoś się przyłożył to do poprawki wystawił kilka sklepów z konkret towarem. Ogólnie w lesie po aktualizacji spotkałem jeszcze więcej małych lvl niż wcześniej bo i tam drop dla nich stał się bardziej opłacalny za to w zwykłym lesie pusto a aktualizacja miała w jakimś stopniu zachęcić mniejsze lvl do expa. 

22 godziny temu, Maxbad napisał:

Wszyscy lobbują pod siebie, ale w argumentach do zmian jest szeroko pojęte dobro ogółu. Np. "Zbalansujcie drop bo gospodarka pada" - piszą ludzie, którzy mają problem ze sprzedażą swoich dóbr po cenie, którą to oni uważają za słuszną. "Wprowadźcie Azraela bo 75lvle nie mają co robić" - i co? Jaki % 75+ chodzi na tego Azraela? A dlaczeo Azrael nie spełnił pokładanych w nim przez niektórych nadziei? Bo ludzie myśleli, że będą mieć 100% szans na magiczny i perełkę. Dlaczego nie napiszą " Zbalansujcie drop, bo  ja nie mogę zarobić", albo "wprowadźcie Azka bo liczę na szybki i łatwy zarobek a do tego nudzi mi się na 75lvlu+"? Zostanie wprowadzona grota i będzie dokładnie to samo - albo będzie ona przesadzona, albo nie. Jeśli będzie to część graczy będzie się wkurzać, że oni musieli się męczyć a obecnie nie trzeba. No a jeśli nie będzie to podzieli los Azraela. Najgorzej jeśli zostanie względnie dobrze zbalansowana... Wtedy już dosłownie wszyscy będą narzekać 😄 . 

W tym momencie nawet niczego nie musisz wystawiać na sklepy bo wszystko wydropisz samemu o ile masz do tego dropa. Podstawą każdego serwera jest dobry rynek który napędza ludzi do dropienia / ulepszania itd. To też jest swego rodzaju rywalizacja na której polega ta gra a której na tym serwerze w tym momencie nie ma. Na każdym ogarniętym serwerze wraz z lvl wzrasta ilość yang które się zarabia bo jest coraz trudniej i zazwyczaj itemy/drop zdobywany przez lvl wyższe są droższe jednak na tym serwerze coś takiego nie istnieje. Serwer reklamuje się jako medium/hard ale ten hard jest widoczny tylko cząstkowo i raczej bliżej mu do naciąganego mediuma.  Nie zmieniając nic wszystko padnie bo wkradnie się monotonia i zwyczajna nuda. Owszem każdy chce zarabiać i każdy może zarabiać o ile są do tego warunki. Da się zrobić tak żeby małe lvl były zadowolone i duże nie narzekały jednak trzeba działać a nie czekać ale to już jest tylko w interesie administracji która sama musi zacząć działać w taki sposób który będzie uważała za słuszny i dobry dla serwera a opinie graczy - każdy ma prawo do swojej i ma prawo ją wyrazić a to czy administracja weźmie ją pod uwagę to już inna sprawa   

Edited by Crevo
  • Like 1

38 minut temu, Crevo napisał:

Da się zrobić tak żeby małe lvl były zadowolone i duże nie narzekały jednak trzeba działać a nie czekać ale to już jest tylko w interesie administracji która sama musi zacząć działać w taki sposób który będzie uważała za słuszny i dobry dla serwera a opinie graczy - każdy ma prawo do swojej i ma prawo ją wyrazić a to czy administracja weźmie ją pod uwagę to już inna sprawa   

Tylko jak to zrobić?

Zmniejszysz drop - ludzie będą płakać, że słabo leci.

Zwiększysz drop - ludzie będą płakać, że nic ze sklepów nie schodzi. (zapominając ofc. o czymś takim jak konkurencja czy cena).

Zostawisz tak jak jest - no to sam widzisz ile ludzi uważa, że jest źle. Sam uważasz, że bez zmian to wszystko padnie. 

Nie ma wyjścia z tej sytuacji, bo przy każdym rozwiązaniu ktoś zyska a ktoś straci. Nie mam pojęcia co admini powinni zrobić, ale wcale nie uważam, że nerf dropu będzie rozwiązaniem problemu (tak samo jak nie uważałem, że buff dropu będzie korzystny jakieś 2 miesiące temu w temacie dotyczącym zarobku postaci 75+). Zakładając, że w ogóle jakiś problem jest (wtedy myślę, że też problemu nie było). Moim zdaniem dostępność generuje konkurencję a ta weryfikuję średnie ceny. Jeśli średnie ceny spadną okaże się, że bicie metinów nie jest aż tak opłacalne i może inne sposoby zarobku będą bardziej opłacalne. 

58 minut temu, Crevo napisał:

W tym momencie nawet niczego nie musisz wystawiać na sklepy bo wszystko wydropisz samemu o ile masz do tego dropa.

Ale tak jest dokładnie zawsze. Jeśli tylko masz dropa to możesz wszystko wydropić. Reszty zdania trochę nie rozumiem. Jaki związek, tym kontekście, ma wystawianie sklepu, z posiadaniem dropa i dropieniem? Wystawiasz sklep po to żeby sprzedać przedmioty za yangi i mieć yang, które potem łatwiej wymienisz na inne potrzebne Ci dobra. Dropisz, albo po to żeby mieć co wystawić (i wtedy dropisz dobrze/opłacalnie sprzedające się dobra), albo żeby mieć coś na własny użytek (i wtedy dropisz to co potrzebujesz).

Wystarczy ludzi z m2 wywalić zmniejszając tam drop a problemy same się rozwiążą. Serwer się rozbuja wraz z gospodarką, b w końcu zaczną ludzie expić wyżej. Największą paranoją jest to, że największy zarobek jest właśnie w m2. Druga sprawa to niech misji wprowadzą więcej z ciekawymi nagrodami to też zachęci.

• Like 3

2 godziny temu, Maxbad napisał:

Tylko jak to zrobić?

Zmniejszysz drop - ludzie będą płakać, że słabo leci.

Zwiększysz drop - ludzie będą płakać, że nic ze sklepów nie schodzi. (zapominając ofc. o czymś takim jak konkurencja czy cena).

Zostawisz tak jak jest - no to sam widzisz ile ludzi uważa, że jest źle. Sam uważasz, że bez zmian to wszystko padnie. 

Nie ma wyjścia z tej sytuacji, bo przy każdym rozwiązaniu ktoś zyska a ktoś straci. Nie mam pojęcia co admini powinni zrobić, ale wcale nie uważam, że nerf dropu będzie rozwiązaniem problemu (tak samo jak nie uważałem, że buff dropu będzie korzystny jakieś 2 miesiące temu w temacie dotyczącym zarobku postaci 75+). Zakładając, że w ogóle jakiś problem jest (wtedy myślę, że też problemu nie było). Moim zdaniem dostępność generuje konkurencję a ta weryfikuję średnie ceny. Jeśli średnie ceny spadną okaże się, że bicie metinów nie jest aż tak opłacalne i może inne sposoby zarobku będą bardziej opłacalne. 

Ale tak jest dokładnie zawsze. Jeśli tylko masz dropa to możesz wszystko wydropić. Reszty zdania trochę nie rozumiem. Jaki związek, tym kontekście, ma wystawianie sklepu, z posiadaniem dropa i dropieniem? Wystawiasz sklep po to żeby sprzedać przedmioty za yangi i mieć yang, które potem łatwiej wymienisz na inne potrzebne Ci dobra. Dropisz, albo po to żeby mieć co wystawić (i wtedy dropisz dobrze/opłacalnie sprzedające się dobra), albo żeby mieć coś na własny użytek (i wtedy dropisz to co potrzebujesz).

Było już kilka propozycji na to jak można zbalansować drop i były one o niebo lepsze niż zwiększenie całego dropu na wszystkich mapach. Większe lvl miały mieć lepszy drop zmianek a jak sam widzisz zwiększono ilość zmianek z metków ogólnie. Drop można było sensownie podzielić tak by rósł on proporcjonalnie do lvl postaci i pewnie gdyby tak się stało to więcej graczy ruszyło by w górę z lvl bo było  by to opłacalne. Exp na serwerze jest mega łatwy więc mniejsze lvl mogły by szybko dobić lvl i nie koniecznie musiały by na tym tracić bo jak już wspomniałem zarobek zwiększył by się na większym lvl. Dostępność nie w każdym przypadku generuje konkurencję bo gdyby tak było to nie było by tego teamtu. W tym momencie dostępność dropu jaki można zdobyć na serwerze jest wiele większa niż zapotrzebowanie (nie licząc pereł) dlatego tak wielu graczy narzeka na rynek a ilość alternatyw dla bicia metków na tak okrojonym serwerze jest marna. Nie każdy na serwerze ma osobnego dropka 35/55 lvl poza tym każdy nastawiał się raczej na to że skoro leci z lvl to będzie czekała na niego za to jakaś nagroda w postaci ciekawszego dropu bo po to się tworzy postać aby ją rozwijać ale żeby ją rozwinąć to trzeba na to zarobić co na wyzszym lvl jest tu dużo cięższe. Tu drop sam w sobie wypacza sens wbijania lvl co jest chyba jednym z założenia gry bo po co skoro się nie opłaca??  

Edited by Crevo
  • Like 1

1 godzinę temu, Meiyo napisał:

Wystarczy ludzi z m2 wywalić zmniejszając tam drop a problemy same się rozwiążą. Serwer się rozbuja wraz z gospodarką, b w końcu zaczną ludzie expić wyżej. Największą paranoją jest to, że największy zarobek jest właśnie w m2. Druga sprawa to niech misji wprowadzą więcej z ciekawymi nagrodami to też zachęci.

Mogę potwierdzić. Sam posiadam dwa dropki 30 i 55 lvl. W m2 drop jest naprawdę dobry ale moim zdaniem taki 55 jest jeszcze lepszy. Wpadając 55 do red lasu drop jest kozacki bo dochodzą jeszcze bronie których na 55 lvl z metka często wypada 5szt. Jak dodasz do tego jeszcze drop z metinów to jest kozak. Jednak rynek sam w sobie jest styrany strasznie. Sam przestałem wystawiać kd na sklep bo schodzą jak krew z nosa i wolę przerobić je na pelki których będę mógł użyć podczas expa o ile będzie sens expić bo postać 85 kupiona za yangi jest w dropie tak wydajna jak płuca palacza biegnącego w maratonie i poszła w odstawkę. W zasadzie na 85 to najbardziej opłacalne jest dt bo po drodze jest kowal i może jakaś trutka się trafi chociaż truty też z ceny lecą. Zmianki to samo , już kilka razy widziałem jak po 900k wołali. Jak już ktoś wspomniał alternatyw dla zarobku na tego typu serwerze nie ma wiele. Głownie są to metki i jak każdy się na nie rzuca a drop od początku jest bogaty to trzeba się liczyć z tym że rynek wcześniej czy później zacznie siadać  

21 godzin temu, Crevo napisał:

Było już kilka propozycji na to jak można zbalansować drop i były one o niebo lepsze niż zwiększenie całego dropu na wszystkich mapach. Większe lvl miały mieć lepszy drop zmianek a jak sam widzisz zwiększono ilość zmianek z metków ogólnie. Drop można było sensownie podzielić tak by rósł on proporcjonalnie do lvl postaci i pewnie gdyby tak się stało to więcej graczy ruszyło by w górę z lvl bo było  by to opłacalne. Exp na serwerze jest mega łatwy więc mniejsze lvl mogły by szybko dobić lvl i nie koniecznie musiały by na tym tracić bo jak już wspomniałem zarobek zwiększył by się na większym lvl. Dostępność nie w każdym przypadku generuje konkurencję bo gdyby tak było to nie było by tego teamtu. W tym momencie dostępność dropu jaki można zdobyć na serwerze jest wiele większa niż zapotrzebowanie (nie licząc pereł) dlatego tak wielu graczy narzeka na rynek a ilość alternatyw dla bicia metków na tak okrojonym serwerze jest marna. Nie każdy na serwerze ma osobnego dropka 35/55 lvl poza tym każdy nastawiał się raczej na to że skoro leci z lvl to będzie czekała na niego za to jakaś nagroda w postaci ciekawszego dropu bo po to się tworzy postać aby ją rozwijać ale żeby ją rozwinąć to trzeba na to zarobić co na wyzszym lvl jest tu dużo cięższe. Tu drop sam w sobie wypacza sens wbijania lvl co jest chyba jednym z założenia gry bo po co skoro się nie opłaca??  

21 godzin temu, Toke napisał:

Mogę potwierdzić. Sam posiadam dwa dropki 30 i 55 lvl. W m2 drop jest naprawdę dobry ale moim zdaniem taki 55 jest jeszcze lepszy. Wpadając 55 do red lasu drop jest kozacki bo dochodzą jeszcze bronie których na 55 lvl z metka często wypada 5szt. Jak dodasz do tego jeszcze drop z metinów to jest kozak. Jednak rynek sam w sobie jest styrany strasznie. Sam przestałem wystawiać kd na sklep bo schodzą jak krew z nosa i wolę przerobić je na pelki których będę mógł użyć podczas expa o ile będzie sens expić bo postać 85 kupiona za yangi jest w dropie tak wydajna jak płuca palacza biegnącego w maratonie i poszła w odstawkę. W zasadzie na 85 to najbardziej opłacalne jest dt bo po drodze jest kowal i może jakaś trutka się trafi chociaż truty też z ceny lecą. Zmianki to samo , już kilka razy widziałem jak po 900k wołali. Jak już ktoś wspomniał alternatyw dla zarobku na tego typu serwerze nie ma wiele. Głownie są to metki i jak każdy się na nie rzuca a drop od początku jest bogaty to trzeba się liczyć z tym że rynek wcześniej czy później zacznie siadać  

Miałem się już nie wypowiadać ale poprostu muszę bo chciałbym, żeby to wszystko się w końcu unormowało.

Na początku muszę się zgodzić z poprzednikami. Aktualnie jest to jakaś paranoja ponieważ ludzie (czyt. 80% serwera) rzucili się na las/red las żeby farmic zmianki i rady. Drop został zwiększony to na + ale problem w tym, że teraz taki średnio rozgarnięty wp z ostrzem P lub Bodziak z dobrym buffem (35-55lv) biega w red lesie bo leci mu po 2-3 zmianki + złom i inne pierdoły. Wg was to jest ok?

Okej - czyli jak to rozstrzygnąć? Poprzednicy fajnie pokazali rozwiązanie tego problemu - zniwelować drop w red lesie dla małych lvli.

Gracz 80-90 ( juz nie mowie wyżej bo już drop jest marny) zarabia mniej niż dropek 55 czyli podobna sytuacja jak było z m2. Myślę, że drop zależny od poziomu jest jedynym rozwiązaniem. Dropi 35 m2/dolina (drop zmianka egzo po 1szt dajmy na to), dropki 55-75 Sohan/Pieklo/Las ( 1-2 zmianki rada kamole..), postaci 80+ (2-3 zmianki w red lesie+ reszta tak jak jest).

Dlaczego tak? Prosty przykład: większość tych dropkow 35-55 ma już porobione eq które im potrzebne i trzepią te zmianki na handel - cena spada i jest płacz.

Gracz 80-90lv dropi zmianki i w 80% przypadków miesza sobie eq do pvp/grotę/dt/azrael - zmianki nie pojawiąją się od tych graczy na rynku. Zachowujemy balans.

Aktualnie red las jest oblegany przez większość graczy z racji tego, że już serwer trochę stoi i dobrego dropa mają wszyscy. Brakuje aspiracji do wbicia wyższego poziomu.
Groty graczę nie chcą - przynajmniej narazie - dlatego musi zostać zachowany jakiś balans i podziały lvlowe, żeby zarobki były adekwatne od poziomu - poprostu musi.

Zanim mi zarzucicie, że każdy post graczy z topki ''miesza'' administracjii wizję serwera i nie powinni brać naszego jak i innych zdania pod uwagę to może zacznijcie myśleć samodzielnie i dojdziecie do podobnych wniosków. Tylko obawiam się, że może być juz za późno. 

Edited by Xardas
  • Like 2

^Tylko, że skoro każdy kto dropi w red lesie ma dropka 55, to zmiana dropu w odniesieniu do lvli zmieni jedynie jedną rzecz. Ci ludzie wbiją poziom, czyli zmiana żadna, skoro i tak na dropie 55 kazdy ma eq. Skoro zmianki idą w dół, a wy mieszacie, to chyba dla was dobrze nie? Zresztą ja swoim dropkiem rownież jedynie mieszam.

Edited by Mazurro

2 godziny temu, Xardas napisał:

Na początku muszę się zgodzić z poprzednikami. Aktualnie jest to jakaś paranoja ponieważ ludzie (czyt. 80% serwera) rzucili się na las/red las żeby farmic zmianki i rady. Drop został zwiększony to na + ale problem w tym, że teraz taki średnio rozgarnięty wp z ostrzem P lub Bodziak z dobrym buffem (35-55lv) biega w red lesie bo leci mu po 2-3 zmianki + złom i inne pierdoły. Wg was to jest ok?

😄 Żodyn się nie spodziewał...  Żodyn.

Okej - czyli jak to rozstrzygnąć? Poprzednicy fajnie pokazali rozwiązanie tego problemu - zniwelować drop w red lesie dla małych lvli.

Gracz 80-90 ( juz nie mowie wyżej bo już drop jest marny) zarabia mniej niż dropek 55 czyli podobna sytuacja jak było z m2. Myślę, że drop zależny od poziomu jest jedynym rozwiązaniem. Dropi 35 m2/dolina (drop zmianka egzo po 1szt dajmy na to), dropki 55-75 Sohan/Pieklo/Las ( 1-2 zmianki rada kamole..), postaci 80+ (2-3 zmianki w red lesie+ reszta tak jak jest).

😄  Ile zajmie wbicie 80lvla z 55? 😉 . No... to mniej więcej tyle będzie trzeba poczekać, żeby sobie uświadomić, że to nie rozwiązało problemu.

Dlaczego tak? Prosty przykład: większość tych dropkow 35-55 ma już porobione eq które im potrzebne i trzepią te zmianki na handel - cena spada i jest płacz.

Gracz 80-90lv dropi zmianki i w 80% przypadków miesza sobie eq do pvp/grotę/dt/azrael - zmianki nie pojawiąją się od tych graczy na rynku. Zachowujemy balans.

Skąd Ty te liczby bierzesz? Zdradzę Ci sekret. Każdy gracz bez względu na lvl, ze zmiankami (i dosłownie każdym przedmiotem) robi to co w danej chwili uważa za bardziej opłacalne. Jeśli 35lvl ma 20 zmianek i chce zaryzykować miksowanie FMSa to też to zrobi. Jeśli 90 lvl nadropił 50 zmianek, ale potrzebuje czerwonej perły, to sprzeda te zmianki żeby perłę kupić.

Aktualnie red las jest oblegany przez większość graczy z racji tego, że już serwer trochę stoi i dobrego dropa mają wszyscy. Brakuje aspiracji do wbicia wyższego poziomu.
Groty graczę nie chcą - przynajmniej narazie - dlatego musi zostać zachowany jakiś balans i podziały lvlowe, żeby zarobki były adekwatne od poziomu - poprostu musi.

Dokładnie to samo było gadane w przytoczonym wyżej temacie. Drop zmianek został zmieniony tak jak gracze (w tym Ty) chcieli. A teraz znowu te same osoby mają ból anusa, bo jednak jest naczej niż sobie to wyobrażali. 😄 A żeby było zabawniej, to wtedy też było wielkie oburzenie, że 55 lv zarabia więcej niż 75+. 

zarobki były adekwatne od poziomu

😄 Czyli mój buff 75lvl powienien więcej zarabiać niż drop 35lvl. OK.

Zanim mi zarzucicie, że każdy post graczy z topki ''miesza'' administracjii wizję serwera i nie powinni brać naszego jak i innych zdania pod uwagę to może zacznijcie myśleć samodzielnie i dojdziecie do podobnych wniosków. Tylko obawiam się, że może być juz za późno. 

Nie każdy, ale Ty niestety tak.

Miałem się już nie wypowiadać ale poprostu muszę bo chciałbym, żeby to wszystko się w końcu unormowało.

Ja też po prostu chciałbym, żeby nikt już tego nie mieszał i nie psuł. 

1 godzinę temu, Mazurro napisał:

^Tylko, że skoro każdy kto dropi w red lesie ma dropka 55, to zmiana dropu w odniesieniu do lvli zmieni jedynie jedną rzecz. Ci ludzie wbiją poziom, czyli zmiana żadna, skoro i tak na dropie 55 kazdy ma eq. Skoro zmianki idą w dół, a wy mieszacie, to chyba dla was dobrze nie? Zresztą ja swoim dropkiem rownież jedynie mieszam.

😄 No tak.  Dokładnie.

@EDIT: Poprawiłem przecinki i kilka mniejszych błędów.

Edited by Maxbad

38 minut temu, Maxbad napisał:

😄 Żodyn się nie spodziewał...  Żodyn.

😄  Ile zajmie wbicie 80lvla z 55? 😉 . No... to mniej więcej tyle będzie trzeba poczekać żeby sobie uświadomić, że to nie rozwiązało problemu.

Skąd Ty te liczby bierzesz? Zdradzę Ci sekret. Każdy gracz bez względu na lvl ze zmiankami (i dosłownie każdym przedmiotem) robi to co w danej chwili uważa za bardziej opłacalne. Jeśli 35lvl chce ma 20 zmianek i chce zaryzykować miksowanie FMSa to też to zrobi. Jeśli 90 lvl nadropił 50 zmianek, ale potrzebuje czerwonej perły to sprzeda te zmianki żeby perłę kupić.

Dokładnie to samo było gadane w przytoczonym wyżej temacie. Drop zmianek został zmieniony tak jak gracze (w tym Ty) chcieli. A teraz znowu te same osoby mają ból anusa, bo jednak jest naczej niż sobie to wyobrażali. 😄 A żeby było zabawniej to też było wielkie oburzenie, że 55 lv zarabia więcej niż 75+. 

😄 Czyli mój buff 75lvl powienien więcej zarabiać niż drop 35lvl. OK.

Ja też po prostu chciałbym, żeby nikt już tego nie mieszał i nie psuł. 

😄 No tak.  Dokładnie.

maxbad, Ty to lepiej idź się uczyć wstawiać przecinki. Jak 55 lvl-e wbiją 80 lvl, to w red lesie będzie od groma ludzi, a co za tym idzie, będzie większa rywalizacja o metiny. Odpowiadam Ci na pytanie, które pewnie zaraz zadasz. Zmianek będzie mniej, bo w tej chwili taki 55 lvl ma alternatywę. Jak jest sporo osób w red , to leci gdziekolwiek. Gdy wbije 80 lvl, pozostanie mu tylko red las. No chyba, że będzie mu się chciało robić kolejnego dropa.

• Like 1

Max bez obrazy ale przykry jesteś.

Po pierwsze: 

Cytat

Dokładnie to samo było gadane w przytoczonym wyżej temacie. Drop zmianek został zmieniony tak jak gracze (w tym Ty) chcieli. A teraz znowu te same osoby mają ból anusa, bo jednak jest naczej niż sobie to wyobrażali. 😄 A żeby było zabawniej to też było wielkie oburzenie, że 55 lv zarabia więcej niż 75+

Co Ty czlowieku za przeproszeniem pierdolisz? Ja chciałem żeby więcej zmianek leciało? Bo coś Ci sie pomieszało chyba. Próbujesz rozpętać gównoburze nie grając na serwerze. Chcialeś odejść to odejdź bo teraz tylko Ty mieszasz. Z tego co śledzę forum tylko nasz kochany raczek KhomHa płakał na SB, że eq nie może wymixować. Ja odkąd gram ani razu nie poruszyłem tematu, że nie mogę eq zrobić czy wbić lvla ba nawet w obecnej sytuacjii staram się wbić 99 a Ty co? dementujesz tylko wszystko co ktoś napiszę na NIE. Nic nie wnosisz żadnych konkretnych argumentów ani swoich wizjii. 

Cytat

Skąd Ty te liczby bierzesz? Zdradzę Ci sekret. Każdy gracz bez względu na lvl ze zmiankami (i dosłownie każdym przedmiotem) robi to co w danej chwili uważa za bardziej opłacalne. Jeśli 35lvl chce ma 20 zmianek i chce zaryzykować miksowanie FMSa to też to zrobi. Jeśli 90 lvl nadropił 50 zmianek, ale potrzebuje czerwonej perły to sprzeda te zmianki żeby perłę kupić.

Jeśli wg Ciebie taki drop 55lv co ma fms 40+% i full eq +9 5b jest tym samym co postać 80+ na która czeka możliwe, że w przyszlości grota - aktualnie azrael i ma o wiele więcej rzeczy do zrobienia to poprostu jest mi Ciebie żal, że tego nie widzisz.

Cytat

Ok mieszam bo chce dobrze. Gratuluję postarałeś się i jest to mój ostatni post na tym forum.

@Xardas Spokojnie nie obraziłem się. Fajnie dobrany epitet swoją drogą 😄 .

Według Ciebie to ja "pierdolę", ale czy to nie Ty popierałeś pomysł w temacie który przytoczyłem? Czy to nie Ty popierałeś wprowadzenie Azraela? Czy to nie Ty popierałeś propozycję zwiększenia dropu z Azraela? Czy to nie Ty wyszedłeś z propozycją zmiany działa tarczy tytanów? Czy to nie Ty jesteś gorącym zwolennikiem groty? Czy to nie Ty chcesz wykluczyć mniejsze lvle z konkurencji w RED LESIE? Czy w końcu to nie Ty uważasz, że zarobek musi być adekwatny do lvla? Czy to nie jest wzmacnianie pozycji wyższych lvli?

Czy kiedykolwiek w ogóle przedstawiłeś choć jedną opinię/propozycję w której nie chodziło Ci o boost dla hlvl (czyt. dla siebie)? Nie ma w tym nic złego, ale chyba ma prawo mnie to rozbawić?

Sorry, ale tak to wygląda z mojej perspektywy. Dlatego teraz tak bardzo rozczulają mnie tematy o "balans dropu" 😄 . Ja nie oczekiwałem i nie oczekuję żadnych zmian - ja wyśmiewam tę burzę mózgów. Jedyne co wystarczyło zrobić to "nie psuć", bo projekt tego serwera w momencie kiedy się na nim pojawiłem, był (a może nadal jest i robimy z igły widły?) po prostu dobrze dopracowany. 

A co do tego ostatniego zdania. Nie zależało mi na tym żebyś całkiem olewał to forum. Twój post wywołał u mnie uśmiech na twarzy, dlatego się do niego odniosłem. Tak samo zresztą, było kilka dni temu na CHATBOXie. Nie bierz tego aż tak do siebie, bo tak jak napisałem wyżej, śmieszy mnie cała ta sytuacja z niektórymi tezami i argumentami a nie np. Twoja osoba. 

Według Ciebie to ja "pierdolę", ale czy to nie Ty popierałeś pomysł w temacie który przytoczyłem? Czy to nie Ty popierałeś wprowadzenie Azraela? Czy to nie Ty popierałeś propozycję zwiększenia dropu z Azraela? Czy to nie Ty wyszedłeś z propozycją zmiany działa tarczy tytanów? Czy to nie Ty jesteś gorącym zwolennikiem groty? Czy to nie Ty chcesz wykluczyć mniejsze lvle z konkurencji w RED LESIE? Czy w końcu to nie Ty uważasz, że zarobek musi być adekwatny do lvla? Czy to nie jest wzmacnianie pozycji wyższych lvli?

O widzisz nagle wpominasz o czymś zupełnie innym 😄 Pogrążasz się. Już nie napiszesz, że chciałem więcej zmianek czy zmiany dropu z metków? No fakt ciężko drugi raz napisać coś co jest nie prawdą.

Oczywiście, że popierałem ale nie byłem tym który się tego domaga  a to spora różnica. Jedynie Tytanke chciałem zmienić żeby  miała jakieś znaczenie ( zwiekszając trudność jej zrobienia ale pewnie nawet nie czytałeś posta do końca).
Zwolennikiem groty? Wyraziłem swoje za i tyle. I PODKREŚLAM, ŻĘ NIE JA PROPONOWAŁEM JEJ DODANIE. 

Drop zależny od poziomu był już przytaczany wiele razy i nadal uważam to za jedyne słuszne rozwiązanie.

W sumie masz  racje usuńmy nasze konta 90lv i grajmy dropkami bo nie będziemy przecież faworyzować skończonych postaci które przegraly 10k godzin+^^ 
Przecież to oczywiste, że postaci z wysokim lv powinny zarabiać więcej. Raz, że mają do zrobienia 5skilli na 86lv i potrzebują lepsze eq niż fms czy rib za 200kk.. Poza tym więcej osob z wyzszym lvl generuje większe zapotrzebowanie na UWAGA TO CO NIE MOŻECIE SPRZEDAĆ czyli zmianki/egzo/rady/kamole. Czy wy tego naprawdę nie widzicie? Wszyscy stoją na niskich lvl i nie potrzebują żadnego z tych dóbr.

Czy kiedykolwiek w ogóle przedstawiłeś choć jedną opinię/propozycję w której nie chodziło Ci o boost dla hlvl (czyt. dla siebie)? Nie ma w tym nic złego, ale chyba ma prawo mnie to rozbawić?

Tak dla mnie 🙂 Cały drop dla mnie 🙂  A czy ja bronie komuś wbić  wysoki lv? z 80 na 86 wbija się 3godziny. Z resztą sam to napisałeś tu cytuję: 

6 godzin temu, Maxbad napisał:

Ile zajmie wbicie 80lvla z 55? 😉 . No... to mniej więcej tyle będzie trzeba poczekać, żeby sobie uświadomić, że to nie rozwiązało problemu.

Zaprzeczasz sam sobie. Najpierw piszesz, że faworyzuje hlvl potem, że każdy może wbić 80 w chwilę.  

Masz jeszcze jakieś bzdety do napisania w moją stronę to zapraszam na priv. Tutaj już nie odpiszę.

Edited by Xardas

Ale przecież zmiana dropu w odniesieniu do poziomu nic nie zmieni xDDD