Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gromo Gromo Gromo.. ;)

Xardas

Recommended Posts

Witam serdecznie ;3

Witam wszystkich nowych graczy聽馃槈
Witam starych wyjadaczy ;3聽
Witam wszystkich kt贸rzy 艣ledz膮 projekt ;>

Cz臋艣膰 z was mnie zna, cz臋艣膰 z was mnie nie zna, cz臋艣膰 ma mnie w ch*juu - niewa偶ne ^^
Gra艂em tu pierwszy rok 艣wietno艣ci serwera i bardzo mi艂o wspominam ten okres i do dzi艣 mimo, 偶e nie gram - 艣ledz臋 bacznie losy serwera ;3

Na wst臋pie chcia艂bym zada膰 kilka pyta艅聽(mam nadziej臋, 偶e uda si臋 jak膮艣 dyskusje tutaj zacz膮膰 jak za starych dobrych czas贸w馃槥

- Czy na serwerze jest jaka艣 aktywno艣膰? ( mam na my艣li funkcjonowanie rynku, jakies zadymki, kto艣 na respach - cokolwiek )
- Czy s膮 jakie艣 aktywne gildie ?
- Czy przewidywane s膮 jakie艣 nowo艣ci kt贸re przyci膮gn膮 stare ekipy do powrotu?
- Czy akademia ruszy w tym roku? ( dosz艂y mnie sluchy, 偶e nic nie stoi na przeszkodzie ;3)
- Czy przewidziana jest聽reklama tej akademii?聽
- Czy administracja ma w planach poszerzy膰 swoje grono? ( g艂贸wnie GM z do艣wiadczeniem na pocz膮tkowy okres akademii)

Nie ukrywam, 偶e 艂ezka sie w oku kr臋ci ogl膮dajac stare filmy z serwera, Naprawd臋 wiele wspomnie艅 馃槈
Jest ch臋膰 zagra膰 i my艣le, 偶e takich os贸b jest wi臋cej tylko potrzeba odrobiny 艣wie偶o艣ci, zmian i serwer mo偶e od偶y膰.

Jakby nie patrze膰 nied艂ugo stuknie mu 2 latka 馃槈

Pozdrawiam, wasz 40letni staruszek Xardi聽馃槄

PS. O swoim wieku dowiedzia艂em si臋 po ponad roku gry ^^

• Like 1

To funkcjonowanie rynku pozostawia wiele do 偶yczenia. G艂贸wnie zmianki i jakie艣 ulepszacze mog膮 zej艣膰 od strza艂a, z reszt膮 trzeba si臋 nagimnastykowa膰. Je艣li chodzi o zadymki i aktywno艣膰 na respach, to tak, jest tego du偶o w mojej opinii.

Z Gildii s膮 Weterani, Banany i tworzy si臋 GA. Ka偶da w innym kr贸lestwie.

Na reszt臋 pyta艅 nie potrafi臋 odpowiedzie膰 馃槢

W sprawach aka to mog膮 si臋 wypowiada膰 tylko GA. Co do serwera to jest grywalny, s膮 obecnie pasy na kt贸re serio trzeba troszk臋 posiedzie膰 zeby zrobi膰 nie m贸wi膮c ju偶 o ulepszaniu na poziomy +6,7,8,9. Na respach aktywne s膮 dwie gildie Weterani i Banany plus zbijaj膮 tez wolni strzelcy. Co do zadymek to czasami si臋 poganiamy je艣li mamy czas. Moim zdaniem potrzebne s膮 jakie艣 nowe sety eq 偶eby zu偶y膰 dost臋pne na rynku szpony, 艂uski, per艂y i inne rzeczy. Z tego co mi wiadomo TeamGromo ma si臋 troszk臋 zmieni膰.聽

Rynek nie 艣miga prawid艂owo, g艂贸wnie zmianki i wa偶niejsze ulepy. Brak du偶ej ilo艣ci os贸b doprowadza do tego ze w eq zbiera si臋 du偶o ilo艣膰 egzo rad i innych przedmiot贸w rozwijaj膮cych posta膰. Per艂y broszki metale - ogromn膮 ilo艣膰, ka偶dy jest samowystarczalny w tym momencie, bardzo ci臋偶ko opchn膮膰 za cen臋 rynkow膮. S膮 niby pasy, ale to jedyna rzecz, na kt贸r膮 i tak trzeba po艣wi臋ci膰 moim zdaniem za du偶a ilo艣膰 czasu, wzgl臋dem tego co one daj膮. Je艣li chodzi o ilo艣膰 os贸b - na prawd臋 s艂abo. Zadymy to samo, 2 gildie na krzy偶 bij膮c膮 si臋 o wr贸偶k臋. Je艣li chodzi o inne bossy to jest kilka os贸b kt贸re zbija je regularnie. Trudny czas dla serwera, ma艂o os贸b przez co rynek stoi w miejscu, co mnie najbardziej odpycha od serwera. Gram regularnie, ale wola艂bym pobi膰 si臋 z kim艣 o g艂upie 9 ogon贸w, ni偶 zbija膰 ca艂y resp kilka razy dziennie wi臋kszo艣ci boss贸w. Brakuje 艣wie偶o艣ci, brakuje nowych aktualizacji. Osobiscie chcia艂bym zobaczy膰 na serwerze alchemi臋 ( wiem 偶e to niemo偶liwe bo chyba nikt nie jest za tym, ale moim zdaniem to bardzo usprawni rozgrywk臋 i w ko艅cu b臋dzie co robi膰), nowe sety, nowe dungi, jakie艣 speciajlki do expa.聽

Co do alchemii to jestem przeciw. W funkcjonowaniu rynku mog艂oby pom贸c dodanie nowych set贸w eq a do ich ulepszania spore ilo艣ci np. rad, bodzi, egzo, fasolek generalnie tego czego jest masa na serwerze. Dzi臋ki temu by艂by sens dropic te rzeczy i schodzi艂by one ze sklep贸w.

• Haha 1

Jeden cz艂owiek odmieni艂 los wielu setek...聽

Wracaj Xardas, gdzie b臋dziesz mia艂 lepiej jak nie na gromo. Mo偶e ucieka si臋 na inne serwery ale gromo jest jak Dom rodzinny, zawsze si臋 wraca 馃槈

@LadyAbii聽ale tym razem trzeba hucznie zrobi膰 t膮 imprez臋聽馃ジ
@donpoldone聽zawsze to mo偶esz ze mn膮 pobi膰 si臋聽o bossy, ja wszystko zbijam 馃槃聽a propo alchemii - w艂a艣nie wi臋kszo艣膰 ludzi gra na tym serwerze bo nie chc膮 alchemi/szarf.聽

8 minut temu, Nathan. napisa艂:

Jeden cz艂owiek odmieni艂 los wielu setek...聽

Wracaj Xardas, gdzie b臋dziesz mia艂 lepiej jak nie na gromo. Mo偶e ucieka si臋 na inne serwery ale gromo jest jak Dom rodzinny, zawsze si臋 wraca 馃槈

@LadyAbii聽ale tym razem trzeba hucznie zrobi膰 t膮 imprez臋聽馃ジ
@donpoldone聽zawsze to mo偶esz ze mn膮 pobi膰 si臋聽o bossy, ja wszystko zbijam 馃槃聽a propo alchemii - w艂a艣nie wi臋kszo艣膰 ludzi gra na tym serwerze bo nie chc膮 alchemi/szarf.聽

Spoko. Ja ju偶 wszystko zam贸wi艂am. B臋dzie pro melan偶馃槀

Dnia 16.09.2021 o 20:15, Xardas napisa艂:

- Czy przewidywane s膮 jakie艣 nowo艣ci kt贸re przyci膮gn膮 stare ekipy do powrotu?

to zale偶y jak kto definiuje "nowo艣ci"

je艣li chodzi o to co nowego pojawi si臋 na Gromo to b臋d膮 to dodatki/zmiany m.in.

- blokada najnowszych聽cheat贸w

- multi rozdzielanie przedmiot贸w, skr贸ty do handlu tzn. wpisywanie聽1kk i automatycznie pojawi sie 1.000.000 yang itd.

- lepszy bonus switcher (szybsze mixowanie, alternatywne bonusy), dynamiczna zmiana mob贸w na psy itp.

- set zbroi po niebianach "bia艂o-z艂ota stal" (masa r贸偶norodnych ulepek)

- skr贸cenie przebiegu dung贸w, zrobimy to po swojemu bo ta forma z ubijaniem xx mob贸w to tylko bezsensowny聽symulator

- optymalizacja m.in. brak 艣cinek przy mixowaniu bon贸w, gdy inna posta膰 pojawia si臋 obok nas, gdy obok jest masa聽mob贸w itp.

- dodanie 6 skill u ninja archer

- dodanie kilku item贸w do handlarzy (w pewnym stopniu zwi臋kszy to znaczenie yang)

- nowe max warto艣ci szybko艣膰 ataku i ruchu (eliminuje to sytuacje gdzie mob zadaje聽dmg a go nie widzimy, nie gubi hit贸w)

- skrzynia ucznia na 25, 50, 75, 99 poziom

- du偶o zmian mniej zauwa偶alnych i聽kosmetycznych ale jednak maj膮 znaczenie (b臋dzie o tym szczeg贸艂owe聽info w temacie z list膮 aktualizacji)聽

a dos艂ownie z "nowo艣ci" to b臋dzie system edycji ziem gildii (nikt inny chyba聽tego nie ma) aczkolwiek to tylko dodatek dla lider贸w gildii)

a tak poza tym to dzia艂amy w kwestii rywalizacji i event贸w, bo jednak metin2 to gra gdzie dodanie nowego eq, alchemii, szarf itd. na d艂u偶sz膮 drog臋聽nie ma sensu bo to tylko przed艂u偶enie rozwoju ekwipunku a koniec ko艅c贸w i tak gdy ju偶 kto艣 to zrobi to聽nie ma co dalej robi膰, a dodawa膰 takie rzeczy bez ko艅ca te偶 nie ma wi臋kszego sensu, za艂o偶eniem Gromo jest rozgrywka oparta na starych schematach, nie chcemy dodawa膰 rzeczy kt贸re zwi臋kszaj膮 si艂e postaci聽itd. bo poza chwilowym zaj臋ciem to nie ma wi臋kszego znaczenia, musimy sie pogodzi膰 z tym 偶e metin2 ma end game taki jaki ma, czyli d膮偶enie do max lvla i perf bon贸w, je艣li dojd膮 do tego regularne turnieje pvp, wojny (z unikatowymi聽nagrodami) wojny o bossy to wtedy ma to w pewien spos贸b nadany sens.

ci臋偶ko lub nawet niemo偶liwe jest聽wprowadzi膰 do gry MMORPG co艣 naprawde聽prze艂omowego (co nada niesko艅czony sens gry), ale ch臋tnie zapoznamy si臋 z propozycjami 馃檪

• Like 3
2 godziny temu, Nathan. napisa艂:

Wracaj Xardas, gdzie b臋dziesz mia艂 lepiej jak nie na gromo.

Wyci膮gn膮艂em z tego serwera chyba wszystko co najlepsze 馃槈聽Kiedy艣 w艂asna gildia, fajna ekipa do gry, mini 艣wi臋to wbicia聽maxa razem z graczami w m1^^( dla satysfakcjii oraz rzecz jasna dla zdobycia Hwanga ;3 ) Pi臋kne czasy. Jeszcze nie by艂o groty na Gromo i wbicie 99 w Red Lesie troszk臋 wysi艂ku kosztowa艂o ;> Ale by艂o wartoo 馃槃

Nie ma ju偶 zabardzo co tutaj robi膰 dla mnie. D艂u偶sza przerwa = brak ch臋ci do dalszej gry. Dlatego jedynie 艣ledz臋 projekt i chcia艂bym ( jak wi臋kszo艣膰 zapewne ) zagra膰 na akademii 偶eby poczu膰 ten 'stary klimat' i odzyska膰 ch臋ci do gry po p贸藕niejszej fuzjii 馃槈

• Like 1
11 minut temu, Rain napisa艂:

to zale偶y jak kto definiuje "nowo艣ci"

je艣li chodzi o to co nowego pojawi si臋 na Gromo to b臋d膮 to dodatki/zmiany m.in.

- blokada najnowszych聽cheat贸w

- multi rozdzielanie przedmiot贸w, skr贸ty do handlu tzn. wpisywanie聽1kk i automatycznie pojawi sie 1.000.000 yang itd.

- lepszy bonus switcher (szybsze mixowanie, alternatywne bonusy), dynamiczna zmiana mob贸w na psy itp.

- set zbroi po niebianach "bia艂o-z艂ota stal" (masa r贸偶norodnych ulepek)

- skr贸cenie przebiegu dung贸w, zrobimy to po swojemu bo ta forma z ubijaniem xx mob贸w to tylko bezsensowny聽symulator

- optymalizacja m.in. brak 艣cinek przy mixowaniu bon贸w, gdy inna posta膰 pojawia si臋 obok nas, gdy obok jest masa聽mob贸w itp.

- dodanie 6 skill u ninja archer

- dodanie kilku item贸w do handlarzy (w pewnym stopniu zwi臋kszy to znaczenie yang)

- naprawa szybko艣ci ruchu i ataku (eliminuje to sytuacje gdzie mob zadaje聽dmg a my go nie widzimy)

- skrzynia ucznia na 25, 50, 75 poziom

- poza tym du偶o zmian ma艂o istotnych, kosmetycznych ale jednak maj膮 znaczenie (b臋dzie o tym szczeg贸艂owe聽info w temacie z list膮 aktualizacji)聽

a dos艂ownie z "nowo艣ci" to b臋dzie system edycji ziem gildii (nikt inny tego nie ma) aczkolwiek to tylko dodatek dla lider贸w gildii)

a tak poza tym to dzia艂amy w kwestii rywalizacji i event贸w, bo jednak metin2 to gra gdzie dodanie nowego eq, alchemii, szarf itd. na d艂u偶sz膮 mete nie ma sensu bo to tylko przed艂u偶enie rozwoju ekwipunku a koniec ko艅c贸w i tak gdy ju偶 kto艣 to zrobi to聽nie ma co dalej robi膰, a dodawa膰 takie rzeczy bez ko艅ca te偶 nie ma wi臋kszego sensu, za艂o偶eniem Gromo jest rozgrywka oparta na starych schematach, nie chcemy dodawa膰 rzeczy kt贸re zwi臋kszaj膮 si艂e postaci聽itd. bo poza chwilowym zaj臋ciem to nie ma wi臋kszego znaczenia, musimy sie pogodzi膰 z tym 偶e metin2 ma end game taki jaki ma, czyli d膮偶enie do max lvla i perf bon贸w, je艣li dojd膮 do tego regularne turnieje pvp, wojny (z unikatowymi聽nagrodami) wojny o bossy to wtedy ma to w pewien spos贸b nadany sens.

ci臋偶ko lub nawet niemo偶liwe jest聽wprowadzi膰 do gry MMORPG co艣 naprawde聽prze艂omowego (co nada niesko艅czony sens gry), ale ch臋tnie zapoznamy si臋 z propozycjami 馃檪

Mi艂o, 偶e zabra艂e艣 g艂os w dyskusji. Dzi臋ki:)

Co do nowo艣ci to fajnie, 偶e co艣 jest robione i serwer si臋 rozwija.

Chcia艂bym tylko poruszy膰 jedn膮 bardzo wa偶na kwestie..
Obserwuje losy prywatnych serwer贸w i zauwa偶y艂em, 偶e najwi臋ksz膮 bol膮czk膮 a co za tym idzie brakiem graczy jest to, 偶e starzy wyjadacze聽"za du偶o ju偶 maj膮" i nikt niechce ich goni膰. Ludzie (w tym przypadku gracze metina) z regu艂y s膮 leniwi i wol膮 i艣膰 na co艣 'nowego'.聽
Nie m贸wi臋 tu o niedzielnych graczach bo to zupe艂nie inny target.聽
Mowa o graczach kt贸rzy po艣wi臋c膮 serwerowi wi臋cej ni偶 miesi膮c.聽
I rodzi si臋 pytanie? Jak ich przekona膰 do gry w艂a艣nie tutaj? Wszyscy mowi膮 - akademia. Fakt, ci臋偶ko si臋 nie zgodzi膰, 偶e nowy start r贸wny dla ka偶dego聽 to jest co艣 na co ka偶dy obecnie czeka. Tylko co dalej? Zrownaj膮 si臋 poziomem z graczami podstawowego serwera i ani jedni ani drudzy nie b臋d膮 mieli motywacji do gry i poma艂u serwer r贸wnie偶 si臋 wyludni.

Do czego zmierzam?

Ano do tego, 偶eby akademia by艂a czym艣 w rodzaju zmotywowania starych graczy do powrotu jak i zach臋ceniem nowych do pozostania d艂u偶ej i cieszenia si臋 rywalizacj膮 z wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 graczy.

Pytanie - jak tego dokona膰?

Wpad艂 mi do g艂owy pomys艂 aby akademia by艂a serwerem kt贸ry b臋dzie dawa艂 wi臋ksze mo偶liwo艣ci rozwoju.聽

Cytat

- set zbroi po niebianach "bia艂o-z艂ota stal"

Np. to - nowy set - gdyby by艂 dost臋pny tylko na akademii Ci nowi gracze mieli by delikatn膮 przewag臋 nad 'starymi wyjadaczami' z s1. A co za tym idzie po fuzji zaostrzy艂a by si臋 rywalizacja bo ka偶dy chcia艂by rozwin膮膰 swoje postaci na max.聽

A to tylko jeden przyk艂ad.

Co wi臋cej:
-od艣wie偶ony Hwang na akademii tylko dla 4 klas postaci.聽(jak wiemy na s1 nikt nie ma Hwanga dla Ninjy bo si臋 nie za艂apa艂a na top10^^)
-dodatkowa misja na 99 poziom od Syeon-Pyeonga daj膮ca dowolny bonus ( np 5% na ludzi ) kt贸ra by艂a by trudna do zrobienia i np. nie da艂oby si臋 'zbi膰' czasu 偶adnymi eliksirami.

To takie propozycje na szybko. G艂贸wnie chodzi o sam fakt, zeby akademia nie by艂a 'zwyk艂膮' kopi膮 s1 bo po fuzji mo偶emy wr贸ci膰 do tego co jest obecnie.

We藕cie to pod uwag臋.

Pozdrawiam 馃檪

• Like 2

I nadmienie najwa偶niesze, o to o co Xardas te偶 ju偶 z rok temu prosi艂, klikanie seteczek 聽馃槢聽Niekt贸rzy 艣wiec膮 sie jak choinki , przyk艂adowo taki Anonimowy, kt贸ry dostawa艂 olbrzymie DMG z 艂uku i sztylet贸w, po czym sam napisa艂, 偶e my mamy du偶o seteczek i odgra偶a艂 sie 偶e zobaczymy sie po aktu, pomimo, i偶 sam nie nad膮偶a艂 ich klika膰聽聽^^ tak samo grota, nie wa偶ne jakie masz eq, wa偶ne, 偶e masz setki . Z tego co pamietam Xardas pisa艂 co艣 na ten temat kiedy艣 tam 馃檪

I nie chodzi mi o to czy kto艣 sobie je klika czy nie, niech sobie klika, ale niech bedzie to odst臋p chocia偶by sekundowy bad藕 po艂tora sekundy 馃檪

Na chwile obecna full abs 2k setek i mo偶na sie gania膰 godzinami.

Fajnie jakby to by艂a kosmetyczna zmiana 馃槢

• Like 1