Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
BEZISA

Stary dobry koń

Recommended Posts

Ostatnio myślałem o tym ze mało kto jeździ już na koniku kiedyś nie było tych dzików itp a wydaje mi się ze to też robi klimat z początkowych lat gry. Wiec wpadłem na pomysł aby zachęcić graczy do tego aby smigać koniem . proponuje podniesc max lvl konia do 50 . i przy ostatnim lvl konia trzeba bedzie oddać pieczęć wierzchowca tego z isa i w zamian dostajemy  konia np nie wiem ,,elitarny koń ,,o wyglądzie  militara i z możliwoscią  zmiany bonusów na taki jaki aktualnie potrzebujemy  np . ide expic to klikam na konia i wybieram 20 %na potwory  ide bic metki wybieram 150 wartosc ataku itp. oddawanie pieczeci stajennemu pozwoli utrzymać cenę wierzchowców albo nawet ja podbije . wydaje mi sie to fajna opcja i nie widzialem jeszcze takiego czegoś na innych serwach . Pozdro GROMO

Oddawanie wymiennej pieczęci w zamian za niewymiennego wierzchowca przypisanego do postaci, który z czasem może zdechnąć gdy go nie karminy, jest nierozsądne. Tym bardziej, że wierzchowce mają różną szybkość poruszania się. Mam wbity 30 lvl konia i nawet gdyby dawał on dokładnie tyle samo co dzik tj. 20% to nie korzystałbym z niego. Nawet do zwykłego biegania xD. Do biegania mam pieczęć Lwa. 

System, który jeśli zostanie wprowadzony będzie martwy a w najlepszym wypadku marginalny. 

Ciekawe czy od strony technicznej możliwe jest używanie pieczęci wierzchowców posiadając wygląd klasycznego konia ?

konika zawsze można ożywić można mu dać bonus predkosci taki jak ma najszybszy wierzchowiec i do tego te zmienne bonusy. Okonia kiedyś się dbało w metinie i karmilo . chce poprostu aby ludzie jezdzili konno jak w 2008 r a jezeli nie ulepszy sie konia to to nie wroci.

konia przywolywac normalnie tak jak militara a pieczec by znikala po oddaniu do stajennego na ostati lvl konia

jedyny minus to chyba tylko to ze jest przypisane do postac. trzeba by go turbo doladowac bonusikami zeby ludzie chcieli go miec i karmic xd

Podyskutujmy na ten temat.

1. Co sadzicie o tym aby dodac do tych dzikow etc z item shopu opcje karmienia rowniez?

2. Lekko zwiekszyc cene dzika w IS?

20 minut temu, Natalia-Megi napisał:

1. Co sadzicie o tym aby dodac do tych dzikow etc z item shopu opcje karmienia rowniez?

1. Karmienie tymi rzeczami co konia? Jeżeli tak to pewnie każdego rodzaju jedzenia x sztuk na x dni, przynajmniej opłacałoby się to zbierać i rynek by trochę rozkwitł.

2. Troche niesprawiedliwe patrząc na to ile ludzi już ma dzika. 

36 minut temu, Natalia-Megi napisał:

1. Opcja zakupu w is ok ale ja chciałbym też opcje dropniecia. Metin/szkaty/boss/losowo z mobów to już do wyboru przez administracje

2. Wszelkie zawirowania cenami w is, tak jak napisał MrMooMoo, będą niesprawiedliwe, szczególnie dla zaczynających grę. Ogólnie jestem przeciwnikiem zmian cen w is 

16 godzin temu, Natalia-Megi napisał:

1. Uważam to za zbędne. Poza tym już wyobrażam sobie ten zwierzyniec na OX czy w M1 jak ludzie zaczną dziki karmić. No i z drugiej strony... Karmić np. lwa sianem, albo marchewka to trochę śmiech. 

Na nie.

2. Dzik będzie droższy niż np. zmiana nicku? Tutaj nie mam zdania, ale jak cokolwiek dostanie ruszone to coś czuję, że będzie dym. 

Neutral.

Chyba nie oto chodzilo mi dodajac tego posta zeby karmic dziki i lwy z is. Tylko zeby wrócił konik. I zeby ludzie chcieli nimi jeździć powrót do klasyki xd

Jestem tu od niedawna ale na pierwszy rzut oka widać wszędzie wierzchowce i te 30 min i te stałe a koników mało. W tym momencie podrożenie wierzchów z IS czy nadanie im czasu ( tak jak kiedyś było dzik 480h) mogłoby spowodować "dym". Więc koniki i tak rzadko już spotkamy. Ale można trochę zmienić zasady innych wierzchów.

Moim zdaniem można się zastanowić np. Czy nie zrobić minimalnego poziomu na bicie z wierzchowca, czyli tak jak kiedyś bojowiec od 35 lv a wcześniej z buta. Lub coś na zasadzie, że wierzchowca z IS możesz użyć dopiero jak będziesz miał zwykłego konia. ( wtedy minimalny 25lv.)

A pomysł na karmienie wszystkich wierzchowców bardzo popieram. Po pierwsze sensowne zacznie być latanie na bosy małp dla ziółek ( na ten moment ten drop można usunąć bo nikt nie używa). Po drugie co ważniejsze zacznie się handel sianem czy marchewką. I tu chyba warto założyć oddzielny post z ankietą co do karmienia wierzchów.

Co do propozycji @BEZISA - na nie.

Co do propozycji @Natalia-Megi - dodanie karmy, która dropiłaby na [x] mapie z jakichś mobów, jak najbardziej na plus. Ewentualnie możliwość karmienia Czerwonym Żeń-szeniem.

Tylko pytanie, czy skoro ktoś wydaje SM na mounta powinnien musieć go karmić? Wiadomo, że jeśli standardowy koń nie otrzymywał jedzenia przez dłuższy okres czasu zdychał.

Może dodać kilka stopni wycieńczenia organizmu mounta (o ile to możliwe od strony skryptowej) tak, aby zmęczony mount dawał mniej dodatkowych jednostek szybkości poruszania się.

Jestem na nie, może faktycznie sporo ludzi śmiga na wierzchowcach, ale głównie małe levele. Później albo ktoś lata na dziku albo na zwykłym koniu, gdy skończy się startowa panda.