Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Yashin

Grota już teraz? Co myślicie?

Grota  

65 members have voted

1. 1. Co myślicie o wprowadzeniu groty w najbliższym czasie?

• Dobry pomysł
      28
    • Dobry pomysł, ale za wcześnie
      30
    • Kategorycznie zły pomysł
      7

Recommended Posts

Jak widac większość ludzi jest na nie na tym etapie gry. Wiekszosc ludzi gra tu dlatego ze oplaca sie latac tego ripa azreaela i jest to stary metin. Wejdzie grota drop trut, malzy i calej reszty wszystko straci na wartości. Zaraz 10 malzy na godzine truta co dwie godzinki i serwer sie wyebie bo zostana tylko gracze z wyzszym lvlem bo nowi gracze nie beda mieli szansy zarobic.. 2 osoby na serwie wbily maxa a wy juz chcecie grote? 

7 minut temu, BlackKnight napisał:

Jak widac większość ludzi jest na nie na tym etapie gry. Wiekszosc ludzi gra tu dlatego ze oplaca sie latac tego ripa azreaela i jest to stary metin. Wejdzie grota drop trut, malzy i calej reszty wszystko straci na wartości. Zaraz 10 malzy na godzine truta co dwie godzinki i serwer sie wyebie bo zostana tylko gracze z wyzszym lvlem bo nowi gracze nie beda mieli szansy zarobic.. 2 osoby na serwie wbily maxa a wy juz chcecie grote? 

Jaki drop trut. To byłby strzał w kolano.

Małże rownież powinny dropic w mniejszym stopniu.

2 minuty temu, Xardas napisał:

Jaki drop trut. To byłby strzał w kolano.

Małże rownież powinny dropic w mniejszym stopniu.

Znacznie mniejszym. Inaczej nawet perły przestana schodzić. Azrael nie bedzie mial kompletnie sensu. W sumie to juz nic nie byloby wartosciowego na serwerze. 

1 godzinę temu, KhoMha napisał:

Nie kazdy chce lowic ryby przez 3 miesiace.

Nie mowie o lowieniu. Malze dropia tez w red lesie jak zacznie sie drop malzy w av to kazdy za chwile bedzie biegal w stalce i trucie +9. Nie ma tu alchemii ani nic innego. Co pozniej robic? Teraz jeszcze jest ta meczarnia lvlowa i azrael. Nie ma co robic na serwerze? Gdzie max lvle? Gdzie konkretnie wybonowane eq nie 4 komplety bizu na kazda klase byle abs był 

10 godzin temu, BEZISA napisał:

Dopiero 2 osoby maja max lvl wiec wydaje mi sie ze zaszybko na grote a co do zarobkow dlaczego jest tak zdupczone dt na mapkach. na starym pl tam sie kase robiło a tutaj gówno leci .

Ja bym nie liczył, że pojawią się kolejne 99lv. Z top10 graczy serwera grają 4 a z top20 może z 10. 

Sam osobiście chciałem wbić ale wizja popsucia sobie dropu w red lesie+ Hwang który nic nie daje jakoś mnie zniechęca. A nie mam na tyle czasu żeby robić ALTa 86lv do lasu.

Dziwi mnie czemu ludzie nie wbiją sobie tego 86-90 żeby porobić biologi i mieć fajną postać. Przecież  można zrobić dropka do m2 czy doliny skoro zarobek na wyższym lvl wam nie odpowiada.

• Like 1

Wbijanie 99lv jest obecnie totalnym bezsensem, bo tylko pogorsze sobie drop, a nic mi to nie da bo, ani nie ma biologa, kilka pkt statusu nie każdej postaci coś daje.  Dlatego nie wbijam wyżej, nawet ostatnio w sumie rzadko wchodze, dlatego że właśnie że na serverze brakuje rywalizacji. Odechciewa się w sumie jak robisz ten ekwipunek+9 bonujesz meczysz się, a mimo że eq nie jest w finalnym stopniu skonczone to idziesz do jinno się pobić z ludzmi, a tu nie wiele osob ma tak naprawde jakies eq do pvp.  Finalnie idziesz i pol jinno rozkladasz bez skonczonego eq, brakuje rywalizacji którą da własnie grota, mówicie że eq wam brakuje? Tyle że np na wróżke jak pamietam z pla to nie zawsze o zbiciu decydował ekwipunek, tu czesto decydowało zgranie gildii, czy tez wytrwałość, nie masz eq spoko przecież na poczatku można ja zbijać w wiecej osób. Taka zmiana zmobilizuje ludzi wlasnie do robienia eq pvp by jednak dominować nad bossami. Po za tym jak myslicie? Piszecie ze jest jakas gildia dominujaca server, to skoro teraz was z eq odstawiła to za jakiś czas przestana co kolwiek robić i ich dogonicie czy ta różnica w eq się pogłębi? Chyba ze może jednak liczycie ze skończą grę z nudów, a wtedy bossy wasze?

Ps Wczesniej rozmawialem z bullem na temat groty i obydwaj stwierdziliśmy ze drop trut w grocie to przesada, także raczej nie macie o co się martwić.

Edited by Zieloonyy
ps
  • Dzięki! 1

Temat jest warty uwagi. Trzeba zrozumieć jedną i drugą stronę i jak dla mnie wymyślić to tak aby było dobrze dograne do obecnej sytuacji na serwerze. Zielony podał bardzo dobre argumenty aby wprowadzić grotę. Teraz tylko dobry balans aby jakieś małże, perły i cokolwiek co ma się pojawić w dropie nie popsuło ekonomii lub całego serwera.

8 godzin temu, BuenaCosta napisał:

Temat jest warty uwagi. Trzeba zrozumieć jedną i drugą stronę i jak dla mnie wymyślić to tak aby było dobrze dograne do obecnej sytuacji na serwerze. Zielony podał bardzo dobre argumenty aby wprowadzić grotę. Teraz tylko dobry balans aby jakieś małże, perły i cokolwiek co ma się pojawić w dropie nie popsuło ekonomii lub całego serwera.

Jeżeli faktycznie bedzie balans odnośnie groty to tez jestem za tym zeby ja wprowadzic ale drop truty czy przesadzony drop malzy rozyebie serwer w 2 tygodnie. Niskie lvle odejda wysokie wszystko same beda dropic i juz kompletnie nic nie bedzie sie sprzedawac. Rynek padnie a wraz z nim caly serwer. Najwazniejsze żeby nie zrobic z serwera medium/easy. Teraz lowiac ryby czasami w 2h nie dropnie sie ani jednej malzy. Jak zaczna dropic ostro w atla to juz wogole lowic sie nie bedzie oplacalo a malze/perly trzymaja ten serwer nie ma co ukrywac. 

Jak najbardziej na tak ale żeby małze słabo leciały i utrzymywały się w cenie i oczywiście bez dropu broni 75, tryton i niebianki jak najbardziej bo już się nudzi to bieganie w bojowych

Drop małzy taki sam jak w red lesie i po kłopocie.

Edited by KhoMha

Generalnie jestem za, ale trzeba to dobrze przemyśleć i może dodać jakieś ankiety dotyczące dropu, respu bossów.

grota, jak najbardziej za, pod kilkoma warunkami. Generały_brak dropu(ewentualnie klucze na smoka) i brak expa z nich. Drop broni na 75 lvl wykluczony. Co do małży jest mi to obojętne. Ceny pereł w tej chwili są zbyt duże. Jak już piszecie takie rzeczy, że gospodarka padnie i nowi gracze nie będą mieli jak zarobić, to na jaką ch... zawyżacie ceny pereł?  

11 godzin temu, lubiegdygram napisał:

grota, jak najbardziej za, pod kilkoma warunkami. Generały_brak dropu(ewentualnie klucze na smoka) i brak expa z nich. Drop broni na 75 lvl wykluczony. Co do małży jest mi to obojętne. Ceny pereł w tej chwili są zbyt duże. Jak już piszecie takie rzeczy, że gospodarka padnie i nowi gracze nie będą mieli jak zarobić, to na jaką ch... zawyżacie ceny pereł?  

Ceny pereł są adekwatne do tego jak dropią. Wyobraz sobie, że zwiekszony drop małży = niższy zarobek dla rybaków jak i graczy 86+.

Azrael z którego jakąś perłe średnio można zdobyć co 10 wypad+ stałby się martwym dungiem. Hełmy tracą na wartości. Tytanki nikt niechce robić bo za slaba.

Grota to poprostu nowe eq ( tryton niebianka qiliny ) oraz nowe misje ala biolog na 92 i 94.

• Dzięki! 1

12 godzin temu, lubiegdygram napisał:

Jesli brak dropa z generalow to wylqczmy dropa z best kapitana. Wtedy bedzie sprawiedliwie. A co do perel to tylko ci co lowia sobie zawyzaja sami ceny. Wysoki lvl jesli dropnie perle to albo cos ulepszy albo sobie zostawi na pozniej. Drop malzy i exp taki sam jak w red lesie ustawic.

2 minuty temu, KhoMha napisał:

Jesli brak dropa z generalow to wylqczmy dropa z best kapitana. Wtedy bedzie sprawiedliwie. A co do perel to tylko ci co lowia sobie zawyzaja sami ceny. Wysoki lvl jesli dropnie perle to albo cos ulepszy albo sobie zostawi na pozniej. Drop malzy i exp taki sam jak w red lesie ustawic.

widzę inną tendencję z tymi perłami. To nie ci, którzy łowią zawyżają ceny, a ci co kupują małże. Nie porównuj besta do genka, co byś chciał , by z genka leciało? Moim zdaniem, drop kluczy i jak na pl reszta to zwykły syf. Drop z nich nie przeszkadzałby mi tak bardzo jak exp , dlatego ustawiłbym zero expa i tyle.

Buty nasiory i tarcze plus siedem. Nie po 5 sztuk tylko 1 losowy item z fartem 2

2 godziny temu, KhoMha napisał:

Buty nasiory i tarcze plus siedem. Nie po 5 sztuk tylko 1 losowy item z fartem 2

OMG to nawet na pl to nie leciało. Takie rzeczy powinny lecieć z wiedźmy, by była opłacalna, dodałbym też do niej trzeci ulepszacz na niebianki,trytony,itd.  Moje propo pozostaje bez zmian: genki-tylko klucze na smoka, sam smok powinien być nagrodą, a raczej drop z niego.

Male lvle maja bossy z których leca zmianki dodania rady itp a duze nie. 

Bossy malych lvli:

Best kapitan.

Lord malp. 

Boss sredni loch

Boss slaby loch. 

Ezot przyzywacz

Boss srednich lvli. 

Olbrzymi duch drzew

Boss 90+

Niema, bo z drzewa prawie nic nie dropi.na 90+

Ogółem KhoMha są jeszcze inne bosy 

: M2 mini bosy . Bo , Choung best specjalista tu czasem zmiany poleca albo dodania fms

M1: Bera itd ale z nich nic nie leci

Dolina : wodz ale też nic z niego nie leci prócz szkat.. 

I na 75 lvl to bosy są ale dropu z nich nie ma...

Królowa pająków ,9 ogonów ,zjawa żółtego ,ognisty król ,elit przywoływacz i olbrzymi żółw...  duch drzewa.. ale z tych 7bosow drop jest kiepski proponuje poprawę go. Nwm chociaż fasolę niech z nich lecą prócz szkaty

do tego dodajmy ripa i króla ,azraela tatara i coś tam jeszcze na tym dungu.  I z nich drop jest spx. 

za to 9ogonow itd to wgl odechciewa się je bic

Moim zdaniem na Smoka za wcześnie tak samo niebianki. Na pl najpierw były trytony a potem doszedł smok i niebianki. 

Najlepiej dodać grotę TAK ale stopniowo najpierw  V1 i bronie na 80lv  i oczywiście zmniejszyć drop małży a trutek wgl usunąć. ( potem dodać z grotą V2)

Ostateczny boss wróżka ( czyt. "Silna Lodowa Wiedźma" ), normalnie respiła się co 8H, tu może nawet co 12H. ( A może 24h ??? choć to przesada). Dropu bym u niej nie znacznie zmieniał. BO LECIAŁY Z NIEJ:

- Tarcze +6     ( a nie jak piszecie +7 )       - biżu +7      - buty +7    - stalki +4     -krwiste   - kd+4     -  Kamyki duchowe  - broszurki

Dla podtrzymania wartości pereł i większy chęci na DT ( bo w końcu to po to się na DT latało na 20 kont bo były itemy +6 które sie paliło) zmieniłbym buty i biżu na +6 i gra gitara.

Wysokie Lvl mają swojego finałowego bossa  o którego całe gildie będą musiały się bić bo rzadko będzie się respił. Co zwiększy chęć do robienia EQ do PVP i zwiększy zabawy z mieście. Bonusy na grotę będą w końcu przydatne.

4 godziny temu, Erro18 napisał:

Moim zdaniem na Smoka za wcześnie tak samo niebianki. Na pl najpierw były trytony a potem doszedł smok i niebianki. 

Najlepiej dodać grotę TAK ale stopniowo najpierw  V1 i bronie na 80lv  i oczywiście zmniejszyć drop małży a trutek wgl usunąć. ( potem dodać z grotą V2)

Ostateczny boss wróżka ( czyt. "Silna Lodowa Wiedźma" ), normalnie respiła się co 8H, tu może nawet co 12H. ( A może 24h ??? choć to przesada). Dropu bym u niej nie znacznie zmieniał. BO LECIAŁY Z NIEJ:

- Tarcze +6     ( a nie jak piszecie +7 )       - biżu +7      - buty +7    - stalki +4     -krwiste   - kd+4     -  Kamyki duchowe  - broszurki

Dla podtrzymania wartości pereł i większy chęci na DT ( bo w końcu to po to się na DT latało na 20 kont bo były itemy +6 które sie paliło) zmieniłbym buty i biżu na +6 i gra gitara.

Wysokie Lvl mają swojego finałowego bossa  o którego całe gildie będą musiały się bić bo rzadko będzie się respił. Co zwiększy chęć do robienia EQ do PVP i zwiększy zabawy z mieście. Bonusy na grotę będą w końcu przydatne.

Tutaj grota nie jest problemem, na tym serwerze problemem jest początkowy etap gry, który po zmianach, jest jeszcze trudniejszy. Przez to, że dodali egzo na wysokie lvl metki, serwer nie pociągnie długo. Ktoś pisał, by te egzo zabrać też z ognistej i miał rację.

Edited by lubiegdygram