Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Maxbad

Żegnam - Maxbad

Recommended Posts

Chyba nadszedł ten czas kiedy trzeba sobie to powiedzieć wprost. Ten serwer za około 2 tygodnie (taką odpowiedź otrzymał KhoMha na chatboxie od BuLLa gdy pytał o grotę) stanie się klonem Tamidii, classicmt2 i pewnie wielu innych serwerach o których nie słyszałem. Gromo zaciekawiło mnie obietnicą prawdziwego oldschoola tego sprzed czasów groty. Bez Tych wszystkich nowych wynalazków typu alchemia, szarfty pety, milionów nakładek i dungeonów. Były pewne udogodnienia jak sklepy offline wierzchowce 30 minutowe czy lizaki. Były to jednak rzeczy, które nie wpływały aż tak znacząco na klimat jaki niewątpliwie udało się stworzyć na Gromo. Postacie jakie widywałem w m1 były ubrane w zbroje i bronie jakie udało im się zrobić. Były to tak dawno już przeze mnie nie widziane bronie na 65lvl w tym miecz szponu ducha ❤️.  Gracze 90+ to osoby, które lvl musiały wbijać w lesie - na otwartej mapie z bardzo ograniczoną liczbą spotów. Liczyłem, że trochę dłużej tu pogram, ale i tak nie mogę narzekać. Ten serwer sprawiał mi radość niecałe 2 miesiące. 

Po wprowadzeniu groty nawet bez jednej minuty w lesie będzie można lecieć do 99 w grocie 😕 . Spotów do wyboru do koloru - ogólnie będzie to wszystko po prostu prostsze, inne. Do tego Wiedźma, którą zaraz po wprowadzeniu na szybkości trzeba było buffować bo ninja mógł ją spokojnie wysolować na marmurku z łukiem... Ogólnie to zarówno Azrael jak i Grota po prostu niszczą ten klimat. Jeszcze Azrael jest o tyle mniej problematyczny od groty, że go po prostu aż tak nie widać a drop jaki z niego leci nie spowodował znaczącej zmiany w rozgrywce.

Skąd wiem, że Grota zostanie wprowadzona? Bo Azrael został. Bo KD +5 zostały (na szczęście szybko usunięte). Bo Admin to potwierdził a przede wszystkim dlatego, że nie ma już Veltura. To jego wpis na początku stycznia uspokoił mnie, że klimat mimo wszystko zostanie zachowany i nie będzie groty. No, jednak nie będzie zachowany a grota się pojawi. 

Żegnam się z Wami, ale na pewno będę jeszcze sprawdzał forum, może nawet grę. Jeśli administracja będzie miała zamiar odpalić klasyczne GROMO jeszcze raz, to jeśli czas pozwoli chętnie zagram.

KhoMha otrzymał odpowiedź, że około 2 tygodnie zajmą prace nad Grotą, ale jeszcze zobaczymy jak to wyjdzie, ponieważ dyskusje na temat Groty oraz dalszych aktualizacji nadal trwają.

Grota nie musi jednak znaczyć tego wszystkiego co napisałeś.

Wszystko zależy od wykonania i balansu.

Oczywiście jeśli ją dodamy weźmiemy pod uwagę to, że starzy gracze musieli się męczyć w lesie i Grota nie będzie dla nowych specjalnym ułatwieniem we wbijaniu poziomów i zarobku, a raczej kontynuacją dla wysokich poziomów.

Mógłbyś jednak nam zaufać i poczekać na jakieś konkretne informacje co do tego jak to ma wyglądać, bo równie jak Tobie i nam zależy na klimacie i tym, żeby nie zmieniło to diametralnie tego jak wygląda rozgrywka na serwerze.

Zapraszam do dalszej dyskusji w tematach do tego przeznaczonych, a jeśli jednak się z nami postanowiłeś pożegnać to wszystkiego dobrego, żegnam.

Ja tez przerwe robie od gry. Ogladam jutuberow z sewera i maja wiecej hajsu niz 90 lvle. W red lesie walac dla przykladu 70 minut drppne 10 zmianek 1 malza i stalki bojowe, ktorych nikt nie kupuje. Nie po to wbijalem ten lvl zeby teraz cofnac sie o 3 miesiace gry i bic metiny w m2. Zmianki sa drogie a zeby cos wymixowac trzeba ich tysiące. Osobiscie nie mam czasu ani ochoty meczyc sie na metinach zazdrosci przez miesiac zeby wbic w broni 3 maxy. Serwer ma swoj klimat lecz eq trzeba wbijac " latami" .  Maxbad pewnie wrocisz na twoim lvlu jest co robic na moim juz nie.

Edited by KhoMha

Maxbad ma sporo racji i rozumiem go. Sam byłem negatywnie nastawiony do groty, ale z czasem stosunek negatywny zmienił się na obojętny. To co pisał BuLL też może się sprawdzić. W każdym razie moim zdaniem serwer będzie warty grania, dopóki będą na nim gracze i takie kwestie będą uzgadniane przez dyskusje/ankiety. 

• Like 1

Ja tak samo jak Yashin. Teraz jestem obojętny co do groty. Moje podejście bierze się z tego, że mam przegrane dopiero 10k minut. Nie nacieszyłem się jeszcze grą. Ale jeśli tyle ludzi chce już grote, to też się tam odnajdę. Mam nadzieję że zarząd utrzyma w ryzach tą grotę jakoś, zwiększy lv na jakim tam będzie dropić z moobów. Wtedy Red las nie pójdzie w zapomnienie i na to liczę.

@Maxbad Powiedz, jak widzisz rozwój tego serwera ?

Zauważyłem, że problem nie leży w serwerach tylko w graczach którzy skaczą z jednego na drugi po miesiącu gry:) Nie ma już takich graczy jak kiedyś dlatego nie będzie nigdy klimatu metka z 2k8-10.

Może jednak zostaniesz bo liczę, że będzie jakis turniej pvp czy coś przed aktualizacją 😛

• Haha 1

Po co ci turniej pvp? Za ostatnie miejsca nie ma nagród.

17 minut temu, Xardas napisał:

@Maxbad Powiedz, jak widzisz rozwój tego serwera ?

Zauważyłem, że problem nie leży w serwerach tylko w graczach którzy skaczą z jednego na drugi po miesiącu gry:) Nie ma już takich graczy jak kiedyś dlatego nie będzie nigdy klimatu metka z 2k8-10.

Może jednak zostaniesz bo liczę, że będzie jakis turniej pvp czy coś przed aktualizacją 😛

Dobrze zauważyłeś. Problem leży w graczach a szczególnie w tych którzy na siłę chcą zmieniać serwer. Nie mogę właśnie tego zrozumieć. Czyta taki prezentacje, widzi jak ma wyglądać ten serwer, jaki ma mieć styl rozgrywki i co ma go wyróżniać od innych. A w propozycjach: Azrael, grota, wieża wygnanców, zmiana działa KD magii, zmian działania tarczy tytana, zmiana systemu łowenia itd. Myślałem, że wprowadzenie Azraela będzie swego rodzaju kompromisem i uciszy osoby, które "chcą zmian". Przypominam, że w 2010 startowała Candia. Serwer, który został otwarty bez groty. Ostatni serwer, który otwarcie miał bez chińskich farmbotów. Potem metin2.pl dla mnie był już nie grywalny. Dlatego w ogóle wróciłem do metin2. W zasadzie tylko dla Gromo i dla tego klimatu. I nie chcę być źle zrozumiany. Ja nie jestem przeciwnikiem groty samej w sobie. Ja jestem przeciwnikiem zmiany koncepcji. Tak jak napisałem w pierwszym poście. Azrael i w szczególności grota zabija unikalność tego serwera. Drugiego takiego serwera nie ma (a jak jest to mi napisz to wtedy rozważę "ucieczkę" :D), więc ja nie uciekam nigdzie indziej, tylko po prostu odpuszczam. 

Rozwój? Bardzo prosto:

1. Utrzymanie stabilnej rozgrywki.

2. Utrzymanie uczciwej rozgrywki poprzez banowanie botów i ludzi handlującymi na PLNy.

3. Przemyślane eventy, zarówno okresowe jak i szybkie.

4. Reklama.

Kolejność zgodna z priorytetami. 

17 godzin temu, BuLL napisał:

Mógłbyś jednak nam zaufać i poczekać na jakieś konkretne informacje co do tego jak to ma wyglądać, bo równie jak Tobie i nam zależy na klimacie i tym, żeby nie zmieniło to diametralnie tego jak wygląda rozgrywka na serwerze.

Debata na temat groty pojawiała się już nie raz. Do tej pory ze strony Tamu była jasna deklaracja, że jej nie będzie. Ja Wam ufam cały czas 😉 dlatego obawiam się klonów. 

Ja rozumiem Wasze położenie BuLL. Ciężko jest utrzymywać projekt i go rozwijać bez kolejnego "przecinania wstęgi". Nowa aktualizacja z nowym bossem odbije się większym echem niż naprawienie jakiegoś błędu czy zbanowaniem 100 botów. Ja rozumiem, że pod naciskiem graczy czasem chcecie coś zmienić. Miesiąc temu został wprowadzony Azrael. Za chwile może grota. Co potem? Mapy 90 lvl? Przecież dokładnie takie same będą argumenty i kontrargumenty za i przeciw takiej aktualizacji. Może w prezentacji trzeba zmienić pierwsze zdanie z "2008-2010" na "2010-2011"? (Grota-2010, epiki broń - 2010, Azrael - 2011, helmy 60 -2011, epiki zbroja -2011). Chcecie podążać drogą metin2.pl czy wolicie wycisnąć z niego to co najlepsze i utrzymać to jak najdłużej? Dlatego właśnie nie wypowiadam się już w tematach dotyczących groty. Jest tam szukany kolejny kompromis, który po pewnym czasie przestanie pasować części graczy i znowu zaczną się propozycje ze zmianami. Tak jak to miało miejsce np. z Azraelem, gdzie nie pasował drop, jego siła czy bonusy jakie dają wydropione z niego przedmioty.

Oczywiście będę sprawdzał co i jak. Może moje obawy są bezpodstawne i to pożegnanie to tak naprawdę tylko przerwa. Na ten moment jednak wydaje mi się, że GROMO może co raz bardziej przestać być tym, co pokazujecie tu: https://gromo.pl/prezentacja/

14 godzin temu, GulDan napisał:

Ja tak samo jak Yashin. Teraz jestem obojętny co do groty. Moje podejście bierze się z tego, że mam przegrane dopiero 10k minut. Nie nacieszyłem się jeszcze grą. Ale jeśli tyle ludzi chce już grote, to też się tam odnajdę. Mam nadzieję że zarząd utrzyma w ryzach tą grotę jakoś, zwiększy lv na jakim tam będzie dropić z moobów. Wtedy Red las nie pójdzie w zapomnienie i na to liczę.

Też mam tylko 10K przegranych 😕 . 

• Like 1

Nigdy nie byłem za dodaniem groty na serwer, tylko gdy w teamie pojawiał się temat groty od razu z BuLLem ten pomysł odrzucaliśmy, ciekawy jestem kto wpadł na ten pomysł i jakim cudem BuLL się na to zgodził. Trzymaj się.

@BuLL Będę w tym momencie wobec ciebie całkowicie szczery, zjebałeś po całości, od początku pomysł z grotą był odrzucany a nagle coś ciebie olśniło ? Nie gram w metina ale obserwuje to co się u was dzieje i za dobrze nie jest 😉 

Dokladnie jak wyzej pisali grota moglaby byc ale musi byc zbalansowana dobrze przeciez jak beda tam dropic truciaki to rynek w tej dziedzinie padnie jak z fmsami czy ribami dzis zrobilem 15dt I ani jednej truty to przyciaga a nie truty podczas expu w grocie a I o tym ze od 90 jestem za trzeba poczuc magie depresyjnego lasu expiac w nim przynajmniej kilka h do 90...

Przegranych ponad 30tys minut zbitych kilkanascie tysiecy metinow KhoMha nie załamuj sie...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...