Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Crevo

Kilka propozycji

Tak czy nie?  

28 members have voted

1. 1. Tak czy nie?

• Czy uwa偶asz 偶e obecny drop powinien zosta膰 zbalansowany?
      9
    • Czy jeste艣 za zmniejszeniem dropu KD+4 ?
      6
    • Czy jeste艣 za wymian膮 wierzchowc贸w 30 min na innego wierzchowca z d艂u偶szym trwaniem czasu u stajennego?
      2
    • Co s膮dzisz o dodaniu kostium贸w do IS?
      3
    • Grota - tak czy nie?
      7
    • Czy mo偶liwo艣膰 edycji sklep贸w jest dobrym rozwi膮zaniem?
      1

Recommended Posts

Witam聽馃檪聽 na serwerze gram od nie dawna , jednak to w zupe艂no艣ci wystarcza by zobaczy膰 jakie bol膮czki dotykaj膮 obecnie serwer i s膮 one w zasadzie typowymi bol膮czkami serwer贸w w ,,starym stylu''. Nie ma co ukrywa膰 偶e najwi臋ksz膮 z nich od zawsze by艂 rynek kt贸ry po czasie staje si臋 przesi膮kni臋ty niekt贸rymi ulepkami/kd itd z racji tego 偶e nie ma tylu map co na typowym prywatnym serwerze i ilo艣膰 dost臋pnego dropu jest ograniczona, co niesie za sob膮 niepo偶膮dane efekty takie jak coraz mniejszy i trudniejszy zarobek spowodowany spadkiem cen na rynku przez co wielu graczy si臋 zniech臋ca. Mam kilka propozycji i fajnie by艂o by . gdyby gracze wypowiedzieli si臋 na ich temat. Ewentualnie dodali te偶 swoje pomys艂y.

1. Balans dropu -聽Obecnie wy偶sze lvl maj膮 trudniej je偶eli chodzi o drop na mapach , za to taki 55/65 lvl w red lesie ma raj co jest troszk臋 dziwne i nie jest to zdrowa sytuacja. Proponowa艂 bym zbalansowanie tego dropu na zasadzie - na mniejszym lvl przyk艂adowo w piekle dropi wi臋cej rad/fasoli w red lesie egzo/kd/zmianek. Do tego ograniczy艂 bym drop 聽mniejszym lvl w red lesie poniewa偶 taki ni偶szy lvl w zasadzie nie ma po co expi膰 postaci skoro zarobek ma na wszystkich mapach. Kto艣 wspomina艂 kiedy艣 偶e na serwerze brakuje pvp no ale z kim? Z dropkami 55/65? 馃槢聽Dlatego chc膮c dropi膰 wi臋cej zmnianek/egzo musia艂 by wbija膰 lvl a pokrzywdzony w zarobku by nie by艂 w razie pozostania na swoim lvl bo jak wspomnia艂em , w takim piekle mia艂 by wi臋cej rad czy fasoli. Przy okazji zwi臋kszy艂 bym drop wy偶szym lvl na tej mapie tak by mogli te偶 zarobi膰. Zmianki na 80 lvl lec膮 tak 偶e szkoda gada膰.....

2. KD +4 - na rynku jest ich masa i na niekt贸rych sklepach wystawiane s膮 za bezcen. Schodz膮 powoli bo w zasadzie ka偶dy mo偶e sobie je wydropi膰 jak ju偶 wspomnia艂em wy偶ej. Proponowa艂 bym obni偶enie ich dropu tak by zarobek na nich mia艂 jaki艣 wi臋kszy sens. Ewentualnie zamiast zmniejszania ich dropu mo偶na pomy艣le膰 nad wymian膮 ich u jakiego艣 npc np na co艣. Tu zostawiam do wyboru

3. Spr贸chnia艂e skrzynie - Potrafi si臋 ich troszk臋 nazbiera膰 i jak wiadomo lec膮 z nich wierzchowce na 30 min kt贸re schodz膮 ze sklep贸w albo i nie. Ich cena na rynku te偶 nie powala. Mo偶e by tak doda膰 opcj臋 wymiany ich u stajennego na innego wierzchowca? Przyk艂adowo 10 szt tego samego wierzchowca daje te same bonusy jednak sam wierzchowiec聽聽ma zwi臋kszony czas do 2h gdzie jego czas lecia艂 by ci膮gle, nie wa偶ne czy si臋 na nim siedzi czy te偶 nie. Dzika nie ka偶dy ma a taki wierzch by mu si臋 przyda艂. Przy okazji 30 min wierzchowce by schodzi艂y.

4. Dodanie kostium贸w do is - jak wiadomo nie od dzi艣 serwer aby si臋 utrzyma膰 musi na siebie zarabia膰. Obecnie w is nie ma zbyt wielkiego wyboru. Ten kto ma kupi膰 to kupi fryz, r臋kawice z艂odzieja i na tym koniec. Kostiumy by艂y by fajnym sposobem zarobku bo Ci co 艂aduj膮 w isa mogli by nimi handlowa膰. Oczywi艣cie na rynku s膮 kupony sm jednak mo偶e po wprowadzeniu kostium贸w zapotrzebowanie na nie by wzros艂o?? W ko艅cu fajnie jest mie膰 dodatkowy odpa艂 w postaci kostiumu kt贸ry u艂atwi drop/exp. Dla tych kt贸rzy Twierdz膮 偶e nie po to stali na +9 robili 偶eby zas艂ania艂 je kostium -聽聽spokojnie, przecie偶 mo偶na doda膰 opcj臋 ukrywania kostiumu.

5. Grota - Tak wiem 偶e ju偶 by艂a na ten temat dyskusja ale propozycj臋 dodaj臋 w razie gdyby wesz艂a za jaki艣 czas. Ot贸偶 by艂a by fajn膮 opcj膮 szybszego expa ale nie tylko. Mo偶na by by艂o doda膰 do niej komnat臋 smoka z kt贸rej lecia艂y by ulepki potrzebne do przerabiania eq takiego jak fenki/bronie 65/ czy stalki na wy偶szy poziom bo wydaje mi si臋聽偶e skoro wejdzie grota to i eq pasowa艂o by przerabia膰. Zrezygnowa艂 bym jednak z dropu broni 75 w grocie poniewa偶 ich cena wtedy padnie a dt na tym ucierpi.聽 Do tego mog艂a by doj艣膰 wr贸偶ka z kt贸rej lecia艂o by co艣 ciekawego聽

6. Najmniej znacz膮ca propozycja ale u艂atwiaj膮ca nieco 偶ycie graczom a mianowicie dodanie edycji聽sklep贸w offline. Fajnie by by艂o gdyby gracz mia艂 mo偶liwo艣膰聽dodawania na bie偶膮co dropu na sklep tak samo jak i pobierania z niego yang bez konieczno艣ci zamykania sklepu.聽 Mo偶na pomy艣le膰 te偶 o powi臋kszeniu nieco samego sklepu gdy偶 s膮 gracze kt贸rzy posiadaj膮 naprawd臋 du偶e ilo艣ci dropu przez co wystawiaj膮 drop na kilku sklepach 聽

Oczywi艣cie przypominam 偶e s膮 to tylko propozycje i fajnie by艂o by gdyby spo艂eczno艣膰 serwera wszystko przedyskutowa艂a ale w spos贸b rzetelny , nie na zasadzie obra偶ania si臋 wzajemnie bo kto艣 ma inne zdanie. Przypominam tylko 偶e stanie serwera w miejscu spowoduje jego wymarcie a tego chyba nikt z graj膮cych nie chce. W przypadku serwer贸w ,,klasycznych'' ilo艣ci opcji zmian jest ograniczona jednak nie oznacza to 偶e nie ma ich wcale i tak samo wprowadzanie zmian nie oznacza zabicia klimatu serwera. Nie robi膮c nic tak naprawd臋 si臋 go zabija.聽 CZekam na opini臋 graczy jak i samej administracji. Je偶eli temat w nieodpowiednim dziale to prosz臋 o przeniesienie聽

Edited by Crevo
  • Like 1

Z dropem sie zgodze. Zmianek powinno leciec wi臋cej dla 90+. Grota szybszy exp? Nie. Zapraszam do lasu. Kostiumy is np. 5% na moby? Tak. Edycja sklepow Nie. Kd 4 nie zminia bo bylo by to niesprawiedliwe dla nowych.( jak dla mnie moga dropic 1 kd na 20 metkow.) Grota tak ze smokiem i generalami bez trut. Skrzynie zostqwic jak sa.

Edited by KhoMha

Double niechcacy.

Edited by KhoMha

Nie wiem jak wygl膮da tu sytuacja z nowymi graczami , czy ich przybywa , czy te偶 mo偶e nie dlatego napisa艂em 偶e ewentualnie mo偶na pomy艣le膰 nad wymian膮 tych kd na co艣 innego u jakiego艣 npc tak by gracze kt贸rzy maj膮 ich du偶o nie musieli zastanawia膰 si臋 nad tym co z nimi robi膰 kiedy popyt na nie b臋dzie ma艂y. Pozwoli艂o by to cho膰 troszk臋 rozrusza膰 rynek. A je偶eli o kostiumy chodzi to chodzi艂o mi w艂a艣nie o co艣 w stylu 5% na moby lub p偶 .Dzi臋ki za opinie 馃檪

Edited by Crevo

Og贸艂em 1 tak. Troch臋 wi臋cej zmian dla tych z wyzszmym lvlem . Z Metina morderstwa mogliby usun膮膰 egzo . To nowi by hajs trzepali. Dla wy偶szych lvli by zosta艂y rady.

2. Mi to ryba ale mogli by bo wgl nie schodz膮 .

3. Na nie . S膮 30 niech zostan膮.

4. Kostiumy na tak. Nawet mogli by doda膰 je do dropu z barana smoka. Tyle 偶e bez przesady 1 na 15x co艣 takiego

5. Grota tak tyle 偶e jak KhoMha napisa艂 , bez trut z generalmi itd..聽

6. Edycja by艂a i si臋 nie sprawdzi艂a.聽

Pozdrawiam 馃

Poza tym dyskusje dyskusjami聽

Propozycje propozycjami聽

Ale o napraw臋 np bran偶y ma艂偶e艅stwa czy basior ma艂偶e艅stwa to si臋 doprosi膰 nie mo偶na.聽

Ju偶 miesi膮c jest naprawiana tak偶e tego.

Na zmiany w tym wszystkim nie liczylbym zbyt szybko. Ka偶dy ma przecie偶 obowi膮zki rodzin臋 czy prace . Ale btw ta bran偶e mogliby艣cie ju偶 naprawi膰 bo ju偶 z miesi膮c minol od zgloszenia

Wypowiem si臋 tylko co do niekt贸rych punkt贸w jako do艣膰 nowy gracz.

Wierzchowce bym zostawi艂a jak s膮. I tak wi臋kszo艣膰 graczy ma wierzcha na sta艂e, wi臋c 艂adowanie jeszcze w te 30min by艂oby troszk臋 bez sensu.

Kostiumy jak najbardziej, zawsze to troszk臋 urozmaicenia postaci, ale by艂abym za dodaniem do handlarki bonus贸w kostiumu/fryzury, 偶eby gracz nie by艂 "zmuszony" do wyboru danego setu przez wzgl膮d na bonusy.

Grota- tak, ale b艂agam, bez expienia na genera艂ach... 馃槃

Edycja sklep贸w offline- zdecydowane tak, m臋cz膮ce jest w k贸艂ko otwieranie i zamykanie sklepu.

Pozdrawiam : )

• Like 1

1. Tak, uwa偶am 偶e drop musi zosta膰 zbalansowany w szczeg贸lno艣ci dla wi臋kszych lv bo nie mo偶e by膰 tak 偶e maj膮c 30lv zarabiam wi臋cej jak 90lv. Nawet patrz膮c na wysi艂ek , jak trzeba rozwin膮膰 posta膰 na 30lv a jak na 90lv 偶eby dawa膰 ni膮 rad臋 zbi膰 metka bossa czy spota. Prosty przyk艂ad z ravi gdzie wchodz膮c na wy偶ynk臋 (mapa 86)聽 mo偶na by艂o trzepa膰 kokosy i to ogromne. To te偶 by艂 hard i mimo to na mniejszych lv mo偶na by艂o sztoss zarobi膰 pomimo 偶e jeszcze raz przypomn臋 偶e wy偶ynka bi艂a na g艂ow臋 inne zarobki <- to jest przyk艂ad i nie m贸wi臋 偶e tu ma by膰 tak samo. Chodzi o sens. Im wi臋kszy lv i po艣wi臋cenie czasu tym lepsze mo偶liwo艣ci zarobku.

2. Nie jestem. Najlepiej doda膰 misj臋 jak na innym serwie. Oddajesz 10x KD+4 np woja i dostajesz 1% silny woj. oddasz potwora dostaniesz 1% silny na potwora, oddasz wita dostaniesz 100hp. Szansa na oddanie np.75% i oddajesz co 7h.聽Bonusy s膮 minimalne bo to hard. Kto b臋dzie chcia艂 to zrobi je dla tych kilu %. Nie strac膮 na tym nowi gracze bo by艂o by to nie fair gdyby艣my nagle zmniejszyli drop. Dodatkowo po tej misji dla przyk艂adu. Je艣li 100os贸b kupi po 10kd to z rynku zniknie 1k kd'贸w聽 danego rodzaju co zwi臋kszy na nie zapotrzebowanie i ich cena podskoczy.

3. Bez g艂osu- troch臋 bezsens jak na moje, wi臋c si臋 nie wypowiem.

4. My艣l臋 偶e mo偶na doda膰 max 3 rodzaje kostium贸w te najbardziej standardowe z takimi samymi bonusami czyli np. 30 i 500hp warto艣ci. Skoro fryz daje 10 na moby + lizak 50 warto艣ci to聽 z kostiumem b臋dzie 80 warto艣ci,10moby i 500hp.

5. Doda膰, ale od wi臋kszego lv dla tych co m臋czyli w red lesie, dodatkowo zmniejszy膰 tam exp ze wzgl臋du na wielko艣膰 i ilo艣膰 spot贸w, zmniejszy膰 drop i wyrzu膰 drop broni 75.

Doda膰 tam genera艂a a z niego drop 1 kr臋tego klucza, oraz wr贸偶ki a z niej od 3 do 4 kr臋tych + odpa艂贸w typu obrona boga smok贸w czy rosa czerwona. Nie dodawa膰 do niej dropu item贸w ani ulepek 偶eby jedna gildia si臋 nie ustawi艂a do ko艅ca. Te bossy dawa艂y by tylko wlotki na smoka co pozwoli艂o by te偶 s艂abszym je zbi膰 i kiedy艣 si臋 wybra膰 na smoka.

6. By艂o by to sporym u艂atwieniem i mam mieszane uczucia. Raz jestem na tak a raz na nie. Chyba niech tak zostanie jak jest.

16 minut temu, WiktorPozytyw napisa艂:

2. Nie jestem. Najlepiej doda膰 misj臋 jak na innym serwie. Oddajesz 10x KD+4 np woja i dostajesz 1% silny woj. oddasz potwora dostaniesz 1% silny na potwora, oddasz wita dostaniesz 100hp. Szansa na oddanie np.75% i oddajesz co 7h.聽Bonusy s膮 minimalne bo to hard. Kto b臋dzie chcia艂 to zrobi je dla tych kilu %. Nie strac膮 na tym nowi gracze bo by艂o by to nie fair gdyby艣my nagle zmniejszyli drop. Dodatkowo po tej misji dla przyk艂adu. Je艣li 100os贸b kupi po 10kd to z rynku zniknie 1k kd'贸w聽 danego rodzaju co zwi臋kszy na nie zapotrzebowanie i ich cena podskoczy.

Te偶 o tym my艣la艂em jednak tych kd dropi od groma a przy ich cenach i tym ile niekt贸rzy maj膮 yang to tak膮 misj臋 mo偶na odda膰 w momencie i nie wiem czy nie by艂o by to kr贸tko terminowe rozwi膮zane problemu 馃槙聽Nawet je偶eli % przyj臋cia b臋dzie ograniczony to w pewnym momencie ka偶dy b臋dzie mia艂 t膮 misj臋 z g艂owy i problem mo偶e wr贸ci膰 szybciej ni偶 si臋 wydaje聽

38 minut temu, Crevo napisa艂:

Te偶 o tym my艣la艂em jednak tych kd dropi od groma a przy ich cenach i tym ile niekt贸rzy maj膮 yang to tak膮 misj臋 mo偶na odda膰 w momencie i nie wiem czy nie by艂o by to kr贸tko terminowe rozwi膮zane problemu 馃槙聽Nawet je偶eli % przyj臋cia b臋dzie ograniczony to w pewnym momencie ka偶dy b臋dzie mia艂 t膮 misj臋 z g艂owy i problem mo偶e wr贸ci膰 szybciej ni偶 si臋 wydaje聽

Racja 偶e leci od groma ale przyjmuj膮c 偶e na serwie w ci膮gu 24h przewija si臋 np. 1k ludzi, ka偶dy z nich kupi te 10/20kd to nagle one wyparuj膮 bo mimo kilkunastu sklep贸w z nimi odejdzie ich ju偶 grubo z 10/20k kamieni gdzie to taka 艣rednia zale偶y ile graczy. Misja wymaga czasu + ilo艣膰 tych kd jest ogromna wi臋c d艂ugo by si臋 j膮 robi艂o. Trzeba pokombinowa膰 bo klasyk to klasyk ale nie robi膮c nic i nic nie dodaj膮c to jebnie.

Wypowiem si臋 teraz odno艣nie dropu.

Balans dropu jest w艂a艣nie przygotowywany.

Ulepszony zostanie drop z boss贸w oraz metin贸w na wysokie poziomy, aby wysokie poziomy te偶 mog艂y zarobi膰, a przynajmniej mia艂y wi臋cej zmianek do mixowania EQ, ale to tylko jedna ze zmian.

Te偶 widzimy co si臋 dzieje na serwerze i zbieramy informacje co jest nie tak, analizujemy to a potem przygotowujemy poprawki.

Cz臋sto pojawiaj膮cy si臋 temat to tak偶e Grota, zanim b臋dziemy j膮 wprowadza膰 pojawi si臋 finalna ankieta z pe艂nym opisem jakby to wygl膮da艂o i wtedy zdecydujecie.

Dodam tylko, 偶e nie b臋d膮 tam dropi艂y truty, exp nie b臋dzie lepszy ni偶 w Red Lesie, nie zmieni si臋 to w strasznym stopniu tego jak si臋 zarabia na serwerze, drop b臋dzie zbalansowany.

Co do reszty zmian na razie si臋 nie wypowiem, dam Wam dodatkowy czas na dyskusj臋, a w tym czasie doko艅cz臋 zmiany w dropie i par臋 innych poprawek.

Cytat

Ale o napraw臋 np bran偶y ma艂偶e艅stwa czy basior ma艂偶e艅stwa to si臋 doprosi膰 nie mo偶na.聽

Przepraszam, 偶e tyle to trwa艂o, lecz b臋dzie to poprawione przy najbli偶szej aktualizacji (tej z dropem).

1. Przyda艂by si臋 balans.

2. Nie, z KD+4 wg. mnie jest wszystko w porz膮dku.

3. Ciekawe rozwi膮zanie, jestem za.

4. My艣l臋, 偶e mog艂oby si臋 sprawdzi膰, na tak.

5. Nie mam zdania.

6. Edycja sklep贸w - zdecydowanie na tak! M臋cz膮ce jest otwieranie i zamykanie sklepu tylko po to, 偶eby doda膰 dropni臋t膮 przed chwil膮 rzecz.

1. Czekamy na update.

2. By艂a propozycja kd+5 ale gracze nie chcieli 馃檪聽Teraz zmniejszenie dropu nic nie da bo kazdy ma聽praktycznie zrobione聽EQ kt贸re kr膮偶y mi臋dzy graczami.

3. Jest ok - to tylko przej艣ciowe wierzchy zanim gracz uzbiera na normalnego wierzcha.

4. Prawd臋 m贸wi膮c na nie. Kto ma stal+9 ukryje kostium a kto nie ma b臋dzie lata艂 w kostiumie i nie b臋dzie klimatu kt贸ry jeszcze jaki艣 jest.

5. Z mojej strony tak. Na trytonie i niebiance poprzesta膰.聽

6. By艂a taka opcja dost臋pna ale nie wiedzie膰 czemu zosta艂a usuni臋ta.

Edited by Xardas

Zmniejszenie dropu KD zaproponowa艂em jako jedn膮 z opcji by pozna膰 zdanie graczy i licz膮c na to 偶e kto艣 podsunie jeszcze lepszy pomys艂 na to aby w ko艅cu co艣 na nich zarobi膰. Og贸lnie przy obecnym rynku nowy gracz nie zarobi tak szybko jak by to si臋 mog艂o wydawa膰 i mo偶e pojawi膰 si臋 problem z nowymi graczami kt贸rzy wiadomo 偶e w dzisiejszych czasach do najcierpliwszych nie nale偶膮. Koszt szybkiego wbicia aury/czarowanego graj膮c na starcie bez isa mo偶e by膰 problematyczny a bez tego jest jeszcze bardziej niewygodnie. Na ten moment klasowe kd nie schodz膮 praktycznie wcale i moim zdanie ma sensu kisi膰 ich na innych postaciach. Nie od dzi艣 wiadomo 偶e chc膮c si臋 rozwija膰 trzeba zarobi膰 i to samo tyczy si臋 samego serwera dlatego zaproponowa艂em kostiumy

Nie dawno zako艅czy艂em gr臋 na gromo, gra艂em jakie艣 4聽tygodnie ale serwer bardzo mi si臋 podoba艂. Niestety przez ograniczony czas jaki mam (gra艂em ok 1 max 2 godziny dziennie bez isa) da艂em sobie spok贸j bo聽tak jak wspomnia艂 kolega wy偶ej , dla nowego gracza zarobek jest dosy膰 mozolny. Ceny za wi臋kszo艣膰 przedmiot贸w s膮 jakie s膮 i troszk臋 trzeba si臋 naczeka膰 zanim ze sklepu wybierze si臋 wi臋ksz膮 ilo艣膰 yang. Zgadzam si臋 z tym 偶e ilo艣膰 dropu na tego typu serwerach jest bardziej ograniczona i nie dziwi mnie fakt 偶e przedmioty typu kd w ko艅cu nic nie kosztuj膮, by艂o to do przewidzenia a powiedzmy sobie szczerze 偶e jest to jeden z g艂贸wnych przedmiot贸w na kt贸rych mo偶na zarabia膰 na hardach. Z ch臋ci膮 bym wr贸ci艂 jednak nie w tym momencie. Poczekam na t膮 aktualizacj臋 i wtedy zobacz臋 jak sytuacja si臋 rozwinie. Je偶eli b臋dzie ok to nawet w isa za艂aduj臋 bo podczas ostatniej gry uzna艂em to za ryzyko wi臋c nie 艂adowa艂em. Co do pierwszej propozycji jestem na tak bo fajnie by by艂o 偶eby starania gracza by艂y wynagradzane mo偶liwo艣ci膮 lepszego zarobku i to chyba normalne 馃槢聽Druga propozycja te偶 wymaga poprawy bo jak wspomnia艂em jeden z g艂贸wnych sposob贸w zarobku le偶y i kwiczy. Wiktor napisa艂 i tu zacytuj臋 ,,Racja 偶e leci od groma ale przyjmuj膮c 偶e na serwie w ci膮gu 24h przewija si臋 np. 1k ludzi, ka偶dy z nich kupi te 10/20kd to nagle one wyparuj膮 bo mimo kilkunastu sklep贸w z nimi odejdzie ich ju偶 grubo z 10/20k kamieni gdzie to taka 艣rednia zale偶y ile graczy. Misja wymaga czasu + ilo艣膰 tych kd jest ogromna wi臋c d艂ugo by si臋 j膮 robi艂o. Trzeba pokombinowa膰 bo klasyk to klasyk ale nie robi膮c nic i nic nie dodaj膮c to jebnie''-聽problem jednak w tym 偶e na serwerze nie ma 1k online i daleka przed nim droga aby tak膮 liczb臋 graczy zdoby膰. Co jaki艣 czas si臋 loguj臋 do gry i widz臋 偶e liczba online nie powala. Poza tym ka偶dy mo偶e tych kd nadropi膰 du偶o samemu wi臋c sama misja nie zmieni cen kd na rynku a autorowi o to chyba chodzi艂o.聽Oczywi艣cie jako opcj臋 dodatkow膮 pomys艂 z misj膮 jak najbardziej ok bo jak wspomnia艂e艣 zmiany s膮 potrzebne. Trzecia propozycja dlaczego by nie. Ci kt贸rzy nie u偶ywaj膮 wierzchowca na 30 min i tak nie zauwa偶膮 tej zmiany a Ci kt贸rzy u偶ywaj膮聽nie b臋d膮聽musieli mie膰 kilku wierzchowc贸w kt贸re zajmuj膮 miejsce w eq, poza tym taki wierzchowiec by艂 by wygodniejszy.聽 Kostium te偶 jest fajn膮 spraw膮 tak my艣l臋.聽Prawd臋 m贸wi膮c na nie. Kto ma stal+9 ukryje kostium a kto nie ma b臋dzie lata艂 w kostiumie i nie b臋dzie klimatu kt贸ry jeszcze jaki艣 jest聽-moim zdaniem klimatu jako艣 to nie zabije a zawsze to jakie艣 urozmaicenie. Jeden lubi lata膰 w stali +9 a drugiemu bardziej podoba si臋 kostium wi臋c po co ogranicza膰 ludzi? Inna sprawa 偶e jak nie wejd膮 偶adne zmiany to na serwerze zostanie sam klimat bez graczy 馃槢聽Na temat groty nie mam zdania. Je偶eli chodzi o sklepy to obecny system jest mega irytuj膮cy xD Niby mo偶na mie膰 dwa sklepy na jednej postaci ale drop si臋 na nich nie mie艣ci ca艂y bo s膮 mega ma艂e przez co trzeba na kilku postaciach wystawia膰 sklepy.....o tym 偶e trzeba zamyka膰 sklep po to by wybra膰 yang ju偶 nawet nie wspominam bo to dramat. Z niecierpliwo艣ci膮 czekam na aktualizacj臋 i mam nadziej臋 偶e spotkamy si臋 na serwerze bo z ch臋ci膮 by dalej tu pogra艂聽聽

Edited by Toke
  • Like 2

Zr贸bcie jakie艣 misje zwi膮zane z oddawaniem KU i KD +4.聽 聽Mo偶na wprowadzi膰 misje typu biolog lub np.聽 oddaj 50x KU na szanama - + 5 obrony przed szamanami na stale.聽 Czy misje z oddawaniem Kd +4, spora ilo艣膰 i staly bonus zale偶ny od typu kamienia ale nie za du偶y lub mo偶na pomy艣le膰 jeszcze nad wi臋kszymi bonusami ale z ograniczeniem czasowym.聽

Drugi pomys艂 wydaje mi si臋 ca艂kiem ciekawy, bowiem wtedy potrzebne do zdobycia odpa艂贸w rzeczy schodzily by praktycznie caly czas w miar臋 atrakcyjno艣ci bonusu.聽

Nast臋pna sprawa to musicie pomy艣le膰 o wi臋kszej rywalizacji i rozbujaniu pvp na tym serwie, bo go praktycznie nie ma. W艂a艣ciwie wszyscy poch艂oni臋ci s膮 dropem i ka偶dy ci艣nie solo dropami po metkach. Serwer fajny ale potrzebne s膮 zmiany od zaraz. W tym licz臋 te偶 na szybkie dodanie misji typu pami臋tnik itd.聽聽

ma艂e lvl powinny mie膰 egzo jako podstaw臋 dropu + dodania i ma艂a szansa na zmiank臋, wi臋ksze powinny bazowa膰 na radach, zmiankach i fasolach. Propozycja z kd bardzo mi si臋 podoba, zrobi膰 te misje ale nie 10 kd , a 50 i szansa na przyj臋cie 30%, wtedy b臋d膮 dro偶e膰, o grocie pisa艂em ju偶 gdzie indziej, co do reszty nie mam zdania.

• Like 1

6 minut temu, lubiegdygram napisa艂:

ma艂e lvl powinny mie膰 egzo jako podstaw臋 dropu + dodania i ma艂a szansa na zmiank臋, wi臋ksze powinny bazowa膰 na radach, zmiankach i fasolach. Propozycja z kd bardzo mi si臋 podoba, zrobi膰 te misje ale nie 10 kd , a 50 i szansa na przyj臋cie 30%, wtedy b臋d膮 dro偶e膰, o grocie pisa艂em ju偶 gdzie indziej, co do reszty nie mam zdania.

doda艂bym jeszcze stuckowanie kd i ku, bo w tej chwili trzeba robi膰 mas臋 kont, jako,tzw:magazyny .

14 minut temu, lubiegdygram napisa艂:

Te偶 dobry pomys艂 co do balansu dropu. I co do samej misji r贸wnie偶 poniewa偶 przy takim procencie na przyj臋cie istnieje szansa 偶e z misj膮 do艣膰 d艂ugo b臋dzie si臋 trzeba pom臋czy膰 co zapewni 偶e pewnie mniej ich na rynku b臋dzie i zdro偶ej膮 na pewien okres czasu. Stackowanie r贸wnie偶聽jest dobrym pomys艂em聽

19 minut temu, lubiegdygram napisa艂:

I to jest konkret pomys艂 kt贸ry bardzo mi si臋 podoba 馃檪

@Toke co do sklep贸w to zgadzam si臋 jest to irytuj膮ce poniewa偶 sklepy s膮 ma艂o pojemne. Wola艂 bym jeden du偶y ni偶 kilka ma艂ych poniewa偶 obecnie m1 jest sztucznie zape艂nione sklepami wystawianymi przez graczy kt贸rzy chc膮c ca艂y drop wystawi膰 na sell musz膮 otwiera膰 ich kilka na raz

7 godzin temu, BuLL napisa艂:

Wypowiem si臋 teraz odno艣nie dropu.

Balans dropu jest w艂a艣nie przygotowywany.

Ulepszony zostanie drop z boss贸w oraz metin贸w na wysokie poziomy, aby wysokie poziomy te偶 mog艂y zarobi膰, a przynajmniej mia艂y wi臋cej zmianek do mixowania EQ, ale to tylko jedna ze zmian.

Te偶 widzimy co si臋 dzieje na serwerze i zbieramy informacje co jest nie tak, analizujemy to a potem przygotowujemy poprawki.

@Bull fajnie 偶e na wy偶sze lvl drop zostanie zmieniony ale fajnie gdyby zosta艂o to zrobione tak jak ju偶 tu wspomina艂 kto艣 czyli 偶eby mniejsze lvl lataj膮ce po tym red lesie mia艂y du偶o bardzie ograniczony drop z racji tego 偶e tych dropk贸w na 55/65 lvl jest sporo o ile nie wi臋cej ni偶 75+ i je偶eli wejd膮 do takiego lasu to dalej b臋d膮 trzepa膰 grube yangi i zapycha膰 rynek tym czym powinni zapcha膰 gracze z wy偶szym lvl. Nadal nie b臋d膮 czuli potrzeby tego aby wbija膰 lvl i znowu b臋dzie p艂akanie wy偶szych lvli 偶e ich postacie s膮 mniej warte bo nie daj膮 tyle zarobi膰 co ni偶sze lvl.聽 Rok temu gra艂em chwilk臋 na Valiumie i wiem 偶e serwer zupe艂nie inny jednak co艣 ciekawego tam zaobserwowa艂em mianowicie聽maj膮c dropka 35 lvl zbija艂em kr贸low膮 paj膮k贸w na luzaku jednak mia艂em gorszy drop ni偶 taki 55 lvl na kt贸rego ten bos by艂 pocz膮tkowo przygotowywany i to samo mo偶na by by艂o zastosowa膰 tutaj z bosami i metinami. To jest troszk臋 艣mieszne 偶e w red lesie wy偶szy lvl wi臋cej zarobi聽tu na broniach 65 lvl ni偶 z samych metin贸w a np taki 50 wpada tam i ma drop 偶e a偶 mi艂o.聽 @lubiegdygram poda艂 fajny przyk艂ad jak mo偶na fajnie rozwi膮za膰 balans dropu . tylko je偶eli ma on mie膰 sens to ni偶sze lvl musz膮 mie膰 ograniczony drop na wy偶szych mapach poniewa偶 je偶eli si臋 to nie zmieni to taki drop b臋dzie idea艂em na tym serwerze bo gdzie nie wpadnie tam zbiera wszystko聽

1. Oczywi艣cie.聽Osobi艣cie nie聽rozumiem dlaczego na ka偶de pierdni臋cie gracza z topki zostaj膮 wprowadzone takie zmiany jak te ze zmiankami. Teraz jest ich za du偶o i ludzie to abusuj膮 miksuj膮c ca艂e EQ, nic nowego "TOP'ka korzysta". Za kilka miesi臋cy jak b臋dzie grota to znowu b臋dzie 偶e g贸wno drop z wr贸偶ki ojeju fenki+5,聽jedna per艂a, kilka KD+4, dwie stalki +5聽"my聽chcemy bojowe/stalki +7聽i z 3 per艂y minimum" i oczywi艣cie znowu "TOP'ka korzysta" kt贸ra i tak nie ma co robi膰.聽 Wejd膮 Niebianki i Syrki to b臋d膮 p艂aka膰 o ulepki ze smoka 偶e za ma艂o ich dropi 偶eby co艣 ulepszy膰. Dodali聽zmianki do z艂otych szkat. co w sumie wiele nie zmienia ale jednak. Blaski tak聽samo. Blaski s艂u偶y艂y zawsze od dropu bodzi i dopek nie zmianek.

Stary Metin2 by艂 wiecznie 偶ywy bo by艂 trudny..聽 Wbijanie poziom贸w i kompletowanie EQ to by艂a katorga, ale pokochali艣my to i byli艣my wytrwali a聽tu ludzie chc膮 wbi膰 3x15 i 2k p偶 i to dostaj膮.聽Mo偶e nied艂ugo jaki艣 wbudowany bonus switcher? Sounds Good.

Na PL聽rozgrywka trwa艂a wiecznie, nie mia艂a聽ko艅ca i nikt nie p艂aka艂 o drop a dlaczego? Bo adminisracja nie sugerowa艂a si臋 kilkoma p艂aczkami z TOP聽graczy. Nie pisz臋, 偶e macie kompletnie nic nie czyta膰 i mie膰聽wszystko w dupie ale聽jak widzicie dajecie palca ci膮gn膮 r臋k臋 tak, 偶e nawet tego nie widzicie...

Trzeba zrobi膰 tak 偶eby ka偶da lokacja 偶y艂a pod wzgl臋dem zarobku i expa, aby nie by艂a pomijana. To nie jest trudne, naprawd臋.聽P贸ki co DT i LAS ma si臋 dobrze. Ostatnio dodano 1 pelk臋 do dropu w RED LESIE z jak膮s tam % szans膮 na drop, pytam po co? Jedna Peleryna.. JEDNA!! Jak i tak nikt tego nie podnosi tylko za艣mieca a i tak ci臋偶ko podnosi膰 drop, bo moby podchodz膮聽pod nogi ze spot贸w i trzeba je wybija膰 by podnie艣c drop a tu jeszcze jaki艣 troll ze strony Administracji. Nie lepiej zmieni膰 ich ilo艣膰 na 15 tak 偶eby co艣 znaczy艂y聽i by艂y聽podnoszone?

Super by艂oby gdyby ka偶dy przedzia艂 lvl czy te偶聽mapa mia艂a w艂asny drop tak jak jest z dodaniami.聽Dropi膮 je ma艂e lv i jest kozak ale po co dodane zosta艂y egzo do metk贸w w lesie?聽A no tak jako zapychacze na utkanie mord tym ludziom co p艂acz膮.

Kolejna sprawa KD kt贸ra ju偶 zapewne by艂a poruszana.

KD+4 speeda po 500k, kd pvp na glebe niemal偶e.

Dlaczego KD+4聽dropi w聽ilo艣ciach 2/3 z Metin贸w 90Lv? (Teraz ju偶 chyba nie dropi) nie jestem pewien.

I po co KD +3 jak tego nikt nie podnosi na tych 75lv+ ani nie wk艂ada do broni/zbroi????聽Ma艂e lv聽biegaj膮 z fms, ribami i kazdy ma +4 kd. Jeden kamyk+4 by wystarczy艂, a jak cena wzro艣nie znacznie to przecie偶 s膮 te偶 KD +3 "nuby" 馃檪聽a kd+0/1/2 na wymiane. KD+5 mia艂y rozwi膮za膰 ten problem? haHAA

2. Wy偶ej.

3. Nie???聽Jest dobrze.聽Wierzchowcami z d艂u偶sza ilo艣ci膮 czasu jest mi臋dzy innymi dzik, nie sta膰 Ci臋? R贸b bojowca a do tego czasu korzystaj z tego pocz膮tkowego wierzcha i tych 30minut贸wek. I tak聽maj膮 ju偶 dobrze 偶e na pocz膮tku nie musz膮 biega膰 z buta jak starzy gracze.

4. Na specjalne okazje ma si臋聽rozumie膰, Haloowen, Bo偶e Narodzenie, Wielkanoc.. Mo偶e co艣 jeszcze? Ale 偶eby nie mia艂y jakich艣 pierdolni臋tych bon贸w 10% na potwory czy 15% czy tam jakie艣 ABS "Pod TOP'k臋" Dla mnie najlepiej bez bonus贸w, po prostu chodzi o wygl膮d za pieni膮dze.. Fryzy s膮 wyj膮tkiem do nich si臋 przyzwyczaili艣my.

5. Pewnie, za kilka miesi臋cy mo偶e wcze艣niej.. Oczywi艣cie nie zapominaj膮c o innych lokacjach pod wzgl臋dem zarobku聽i expa聽ma si臋聽rozumie膰. Stopniowo wprowadzana by gracze nie dostali wszystkiego na raz bo si臋聽znudz膮. Np av1 wr贸偶ka, kilka miesi臋cy p贸藕niej av2 smok syrek, niebianka. I na tym mam nadzieje si臋 zako艅czy mo偶e o czym艣 zapomnia艂em ale w膮tpi臋. Te偶 nie ma co dodawa膰 za du偶o bo nadal brakuje rywalizacji na serwerze.

6. Szczerze..聽Sam nie wiem.聽Brakuje mi tego, czuj臋 si臋 strasznie ograniczony nie mog膮c edytowa膰 sklepu. Dzi艣 sprzedawa艂em item ze sklepu za ni偶sz膮聽cen臋聽i musia艂em zamyka膰 ca艂y sklep bo nie mia艂em pieni臋dzy by go wykupi膰.聽Je偶eli zrobili to tylko dla pozbycia si臋聽yang z serwera to by艂 b艂膮d kosztem kolosalnej wygody gracza. Ale tak jak pisa艂em, sam nie wiem.

• Like 1

9 godzin temu, Emelianenko napisa艂:

聽Mo偶e nied艂ugo jaki艣 wbudowany bonus switcher? Sounds Good.

Przecie偶 jest wbudowany BS xD. Og贸lnie kolego nic doda膰 nic uj膮膰

11 godzin temu, Emelianenko napisa艂:

5. Pewnie, za kilka miesi臋cy mo偶e wcze艣niej.. Oczywi艣cie nie zapominaj膮c o innych lokacjach pod wzgl臋dem zarobku聽i expa聽ma si臋聽rozumie膰. Stopniowo wprowadzana by gracze nie dostali wszystkiego na raz bo si臋聽znudz膮. Np av1 wr贸偶ka, kilka miesi臋cy p贸藕niej av2 smok syrek, niebianka. I na tym mam nadzieje si臋 zako艅czy mo偶e o czym艣 zapomnia艂em ale w膮tpi臋. Te偶 nie ma co dodawa膰 za du偶o bo nadal brakuje rywalizacji na serwerze.

Kolego ale patrzysz przez pryzmat swojej postaci chyba bo to, 偶e Ty stoisz na 75lv od grudnia ma sie ni jak do graczy kt贸rzy sko艅czyli postacie 90+. EQ PvP wymieszane, pod grot臋 wymieszane, he艂my 60+9 porobione - co dalej? Serwer potrzebuje aktualizacjii ale wy sie boicie, 偶e przez grot臋 ta "topka" jak to m贸wisz ucieknie.. Tylko aktualnie to jak wida膰 lepiej sta膰 na 75lv i dropi膰 ni偶 wbijac 90+ i psu膰 drop.
Aktualnie wbicie z 75 do 90 to kwestia kilku dni - biolog tak samo.
Grota b臋dzie zbalansowana i聽okrojona z: EXPA / DROPU TRUT ( oczywiste ) i zostan膮 dodane tylko trytony i niebianki.聽

Edited by Xardas

Dnia 5.02.2020 o 07:47, Crevo napisa艂:

5. Grota - Tak wiem 偶e ju偶 by艂a na ten temat dyskusja ale propozycj臋 dodaj臋 w razie gdyby wesz艂a za jaki艣 czas. Ot贸偶 by艂a by fajn膮 opcj膮 szybszego expa ale nie tylko. Mo偶na by by艂o doda膰 do niej komnat臋 smoka z kt贸rej lecia艂y by ulepki potrzebne do przerabiania eq takiego jak fenki/bronie 65/ czy stalki na wy偶szy poziom bo wydaje mi si臋聽偶e skoro wejdzie grota to i eq pasowa艂o by przerabia膰. Zrezygnowa艂 bym jednak z dropu broni 75 w grocie poniewa偶 ich cena wtedy padnie a dt na tym ucierpi.聽 Do tego mog艂a by doj艣膰 wr贸偶ka z kt贸rej lecia艂o by co艣 ciekawego聽

Je艣li chodzi o grot臋, jak by naprawde musia艂a by膰 w grze to MOIM ZDANIEM najlepiej wprowadzi膰 t膮 grote z czas贸w jak ona wchodzi艂a dopiero do metina, gdzie ta grota by艂a ponura przy czym by艂by zachowany klimat... tylko s臋k w tym czy jeszcze w necie znajdzie si臋 stare pliki groty. Dla niekumatych, chodzi o t膮 grote -> KLIKNIJ TUTAJ

Tak jak najbardziej zniwelowa膰/zredukowa膰 drop broni 75 w grocie.